Kyssäri: Monestiko olette katsoneet Lostin?

Pim

Montako kertaa ootte katsoneet Lostin ykköskauden ja kakkoskauden?

Päätin juuri katsoa viikonlopulla Lostin ykköskauden kokonaan uudestaan. Jälleen kerran. Se olisi sitten neljäs kerta. Kun oon nyt katsonut kakkoskauden kaksi kertaa dvd:ltä ja sitten vielä torstaisin neloselta, niin ajattelin katsoa aukeeko ykköskaudesta jotain uutta, kun tietää mitä kakkoskaudella tapahtuu. Sit heti perään vois kattoo kakkoskauden vielä uudestaan.

Onhan se outoa, että samaa sarjaa jaksaa katsoa uudestaan ja uudestaan, mutta joka katsomiskerralla olen löytänyt jotain uutta ja jännää ja ruvennut miettimään kaikkia makeita teorioita, siitä mistä oikeesti on kysymys.

2

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tihk

      Ekan kauden katoin dvd:ltä ja telkkarista ja kakkoskauden oon jo kattonu dvd:ltä ja nyt katson televisiosta eli melkein jo kaksi kertaa. Erinäisiä jaksoja olen kattonut montakin kertaa.

    • honeyy

      veikkaisin että oon katsonut molemmat 3 tai 4 kertaa.. en oo ihan varma. Saatto kyl olla 2 tai 3 kertaa. Mut oon samaa mieltä, aina löytää jotain uutta vanhoista jaksoista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2566
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      42
      1599
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1232
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1095
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1019
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      61
      1003
    Aihe