Mitä mieltä ihmiset on apteekki palveluista Hyvinkäällä?
Apteekki
potilas s.
101779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
apoteekkeja on peräti kaksin kappalein ja kummassakin mielestäni hyvät palvelut. Ei valittamista, lisäksi kummatkin ovat hyvällä paikalla.
on yhteensä kolme. Yksi on Kirjavallatolpalla.
Se pääsi unohtumaan :D Ilmankos.
Todella surkeesti ovat auki. muutaman kerran käyny niin etteivät myy sitä mitä haluan.(yritin ostaa kesällä d-vitamiinitippoja ja eivät myyneet.)Joitakin lääkkeitä joutuu odottamaan päivätolkulla, kun tilaavat jostain varastosta.Huonoja kokemuksia mulla siis Hyvinkään apteekeista..
varmaan yleistä ettei saa juuri niitä lääkkeitä mitä haluaa.
Ne ilkimykset!
*tahtoo diapamin*
Pelkästään hyviä kokemuksia jokaisesta
apoteekista.
käsite "päivystävä apteekki" on vähän outo, jos esim. sunnuntaina klo 18 ei enää ole päivystävä apteekki auki. Entisessä kotikaupungissani viikolla päivystivät klo 22 asti joka päivä.
Lisäksi kaupungin nettisivuilla on ollut virheitä päivystysajoissa, esim. eräänä lauantaina netin mukaan päivysti Uusi Apteekki klo 15 asti. No siellä oli sitten lappu ovella, että päivystys onkin Kirjavalla tolpalla klo 15 asti. Kävelin sinne ja totesin, että se onkin mennyt kiinni klo 14.
Kirjavallatolpalla ei kyllä eräs tiskin takana seisova farmaseutti (?) tiedä mistään mitään, 2 tavanomaista asiaa toimitin ja lopulta sain lapselleni VÄÄRÄN vahvuista D-vitamiinia (onneksi huomasin kotona enkä alkanut antaa aikuisten annostuksella!) ja toiseenkin asiaan kysyin apua mitä en saanut, itse sain päättää mikä olisi tarkoitukseeni sopivin rasva!
Tuntuu olevan toi ns kymppitalon
apteekki mielestäni paras,siellä mukava
henkilökunta..
Tänään ainakin Kauppalankadun apteekki aivan tukossa.