Mitä jos?

Pyörää ei olisi koskaan keksitty? Autoissa olisi 6 tai nelikulmaiset renkaat. Aika hurjaa olis meno, kun sataa ajaisi, iskunvaimentimet olisi kyllä kovilla. Tämä on minun mielipide. Ö
2185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja lehmät lentäisi. Kerran vuodessa olisi lehmästys aika, jolloin niitä sasi ammuskella haulikolla. Ö

Äänestä

Ehkäpä autoissa olis sukset alla ja tiet olis tehty jostain "irtonaisesta, liikkuvasta" materiaalista, joka ei aiheuttais liikaa kitkaa. Vaikeaa on nyt heti keksiä mikä materiaali se ois, mikä ei olis pyöreää...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vanha Erkki kirjoitti:

Pyörää ei olisi koskaan keksitty? Autoissa olisi 6 tai nelikulmaiset renkaat. Aika hurjaa olis meno, kun sataa ajaisi, iskunvaimentimet olisi kyllä kovilla. Tämä on minun mielipide. Ö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu