miksei myös Lapualla?
Virheistä
Rankaistaan
101686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jussi Pajunen oli KHO:n päätöksen mukaan esteellinen osallistumaan yleiskaavan käsittelyyn Malmin lentokentän käsittelyssä, koska hän toimi hallituksen puheenjohtajana yhtiössä, jonka KHO katsoi hyötyvän yleiskaavaratkaisusta. Kuinkas meidän Latva-Rasku on nykyään esteellinen käsittelemään Simpsiön kehitystä ja kaavaa, koska hän on ostanut itselleen tontin Simpsiöltä ja aikoo rakentaa sinne mökin vuokraamistarkoituksessa? Ei Latva-Raskulla oo varaa eläkkeelle jäädä, ellei hän
aio tyytyä jalasmökkiin.
Mäkään en saa kunnon paskaputkea/viemäriä mökilleni, kun Latva-Rasku omistaa tontin simpsiöltä. Kiitti vaan valittajat!
Eikös esteellisyys ole lähempänä Simpsiönvuori Oy:n jäsenenä kuin tontin omistajana ?
Mökkitontin omistaminen Simpsiöllä ei aiheuta mitään esteellisyyttä käsittelemään Simpsiöön liittyviä asioita.
yksinkertaisesti sinä ajattelet, että verorahoja
voi noinvain työntää omaan taskuun. Tämä on täysin lapualaisten päättäjien normaalia käytäntöä, mutta muualla se on kiellettyä. Voi pyhä yksinkertaisuus????
"verorahoja
voi noinvain työntää omaan taskuun"...
Sen verran monimutkainen päätelmä, että vaatii melkoista mielikuvista kuinka tuossa rahaa menee kaupunginjohtajan tai kenenkään muunkaan tontinomistajan taskuun?
jos osaa lukea. Mutta meidän päätäjillä on tuo
lukutaitokin tosi heikko laskutaidosta puhumattakaan. Tässä edellä oli juuri Jussi
Pajusen tapaus. Varmasti kaupunginjohtaja ja muut
tekisivät itse viemärit, jos se tulisi halvemmaksi. Kaupunginhan työ on niin kallista, ettei se voi laskuttaa kuin osan kustannuksista,
joten verorahoja kuluu. Tässä tulee tämä hyötynäkökohta esiin. Ei tarvita mielikuvitusta
vain vähän matematiikkaa. Kesänviettopaikat näyttävät olevan pop meidän päättäjillä?????
Sairaalan käytäviä voisi paremminkin jatkaa?
Jussi Pajusella on myös tuomio huumerikoksista.
Kunnanisäkö ei saisi omistaa mökkipahaistakaan. Se on niin pientä ja ihan normaalia, että kuka tahansa voi omistaa mökin ja tontin eikä sen saa aiheuttaa muille harmia, että on jääviydellään estämässä viemäröinnin. onhan hänet kai omakotitalollaankin jopa velvoitettu liittymään viemärilaitokseen.
hautausmaata pistäkää vain paskanna pussiin.