Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

TEPOLLE TYÖTARJOUS!

Eräs nimeltämainitsematon julkaisu haluaisi valjastaa Tepin liiketoimintansa veturiksi et sillei hei! Tepi sai työtarjouksen, josta kieltäytyy kohteliaasti - samalla ihmetellen kyseisen julkaisun itsekritiikin puutetta hei; luulevatko he, että Tepi on joku sirkuspelle?

Stadin kundille oltaisiin petaamassa vihjenurkkausta erääseen julkaisuun. Tepi ei ole lähdössä. Tai ainakin aika kovaa rahaa saisivat maksaa, eikä sekään takaisi, että Tepi missään lehdessä huoraisi, helvetti!
131335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Turha arvailla ko. lehden nimeä. Sitä Tepi ei toki kerro et sillei hei!

Äänestä
  • EIKÖ MEE JAKELUUN ETTÄ TÄNNE VAIN PELEJÄ EIKÄ MUUTA.

    Äänestä

  • Olisko 7 päivää?

    Äänestä

Onko oikein? Terve menoa vaan voisin ittekkin tilata sen sitten!

Äänestä
  • Olisko joku homo-lehti kyseessä. Tämä oli mun veikkaus.

    Äänestä

joku muu ku joku homolehti ois tommosta mannepakolaista haluumassa mihinkään vielä kun vihjees on aina vituillaan. oot varmaan niin tunnettu äijä ett yhtäkkii joku lehti haluu sut.. oot paskin..

Äänestä
  • Hei, täältäkös keksivät kysyä sinua? Olivatko seurailleet vinkkejäsi ja suosiotasi tällä palstalla? Etkö voisi mennä siihen hommaan ja pyytää kunnnon korvaus tiedoistasi. Se voisi olla ihan hyvä juttu ja voisit kirjoittaa muitakin tekstejä lehteen. Sinulla on meinaan sana hallussa.

    Äänestä

Kukaan ei luule sua sirkuspelleksi, sinusta ei ole edes siihen on loukkaus pellejä kohtaan, että tuollaista luuseria verrataan sirkuspelleen, kattele nyt vaikka eilisiä vetoja kuka hullu niistä maksaisi.Elä sinä siellä tallin vintillä ja vedä niitä mielikuvitusvetoja ja jätä oikeat ihmiset rauhaan (lue: sua ei lasketa ihmiseksi) Viimeiset kuvat Teposta julkisuudessa häipyy Fazerin lakritsi pötköjen loppuessa kaupoista. Näin on.

Äänestä
  • Mikä vaivaa? Onko huono päivä kun pitää tuollaista kirjoittaa, voi, voi. Älä sinä ainakaan pelaa enää sillä luulen, että olet hävinnyt rutosti rahaa ja nyt purat turhautumistasi Teppoon. Jokainen vastaa itse pelaamisestaan ja jos häviää rahansa, on parasta pitää mölyt mahassaan, eikä tulla tänne haukkumaan toisia. Minä en lue sinua edes ihmiseksi kun tuollaista kirjoitat. Enkä ole sitten Teppo jos niin luulet.

    Äänestä

  • Kuuleppas itse kirjoitti:

    Mikä vaivaa? Onko huono päivä kun pitää tuollaista kirjoittaa, voi, voi. Älä sinä ainakaan pelaa enää sillä luulen, että olet hävinnyt rutosti rahaa ja nyt purat turhautumistasi Teppoon. Jokainen vastaa itse pelaamisestaan ja jos häviää rahansa, on parasta pitää mölyt mahassaan, eikä tulla tänne haukkumaan toisia. Minä en lue sinua edes ihmiseksi kun tuollaista kirjoitat. Enkä ole sitten Teppo jos niin luulet.

    Tilanne on nyt silleen, että on aivan sama ketä sinä luet ihmiseksi ja ketä et ``luulen, että olet hävinnyt rutosti rahaa`` lähes jokainen on hävinnyt rahaa ketkä pelaa, jos joku Tepon tapainen skitsofrenikko kirjoittelee mitä sattuu, pitää kai jonkun se palauttaa tähän maailmaan ja sinut kanssa kuulut näköjään samaan kastiin.

    Äänestä

Maaseudun tulevaisuus.Ne tarvii tommosii Urpåja!

Äänestä

teppo myymään sun persettäs..
sähän tykkäät että sinne
työnnetään jotain kovaa ja isoa..
voisit jopa saada 2€/pano..
haheh.että silleen hei

Äänestä
  • Tää menee muuten yli äyräiden. Mä paljastan. Teppoa on pyydetty Tex Willeriin. Tiger Kid on lähdössä sarjasta ja tepi tuuraa pari viikkoa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


teppo.moi kirjoitti:

Eräs nimeltämainitsematon julkaisu haluaisi valjastaa Tepin liiketoimintansa veturiksi et sillei hei! Tepi sai työtarjouksen, josta kieltäytyy kohteliaasti - samalla ihmetellen kyseisen julkaisun itsekritiikin puutetta hei; luulevatko he, että Tepi on joku sirkuspelle?

Stadin kundille oltaisiin petaamassa vihjenurkkausta erääseen julkaisuun. Tepi ei ole lähdössä. Tai ainakin aika kovaa rahaa saisivat maksaa, eikä sekään takaisi, että Tepi missään lehdessä huoraisi, helvetti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu