Soinin ja Perussuomalaisten kannattajat olivat sankoin joukoin liikkeellä tänä kauniina talvipäivänä Tampereella.Perussuomalaisilla on hyvät ehdokkaat Pirkanmaalta.Jännityksellä odottelen maalisvaaleja, varma ääni.
Tammelantorilla
hurja ryntäys!
5861
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei se nyt ryntäystä ollut.45 ihmistä keski-ikä 65 vuotta ilmaisella mustallamakkaralla.
Ehdokkaat saavat ääniä ainoastaan tuosta tempauksesta itseltään.Ei näillä äänillä hurrata.
Velton show oli normaalia Velttoa. Ei ole Veltto vetäjäksi Pirkanmaalla. Olisivat ottaneet Danhammerin takaisin, joka näytti keskustelevan kiivaasti toimittajien kanssa.
Pian kuuluu uutisia joka tuutista, kuului CD huutelevan toimittajille, kun kipusi kipeellä jalalla on ontuen mustaan volvoonsa.
Sama vähättelijä väittää käyneensä niin Tammelan torilla kuin Pihlajamäessäkin. On tosi viitseliäs, kun seilaa ympäri Suomea Perussuomalaisten tilaisuuksissa.
Tosiasiassa ei ole käynyt kummassakaan, vaan heittelee pahansuovasti täyttä potaskaa "punaisen torin laidalta" SDP:n toimeksiannosta.
Eikö se nyt mene näiden viikonloppupoliitikkojen päähän, että puolueen toimia arvostelee moni muukin kuin Sormo?
Eipä ollut Kannelmäessäkään Hesan Koplasta kiinnostunutta väkeä ja on turha väittää mitään muuta.
Kiintoisaa on vain se, että Hesan kopla arvostelee kärkevästi muita toimijoita, mutteivät kestä itse minkäänlaista arvostelua.
Johtuen jo vaalityön luonteesta ja paikanpäältäkin useaan otteeseen nähtynä voidaan ihan rehellisesti todeta vaalityön kärsivän amatöörimäisestä otteesta.
Lisäväriä naulasoppaan antaa huuhaa ehdokkaiden runsas kavalkadi.
Vaalivetureinahan on Veltto,Frederik, Kike ja Soinin naama.
Mutta onhan vielä aikaa hoitaa listoille turjakkeita lisääkin.
Potkimalla pois muutamia näitä kaveripiirinsä äänillä onanoivia ehdokkaita voitaisiin ehkä saadakkin aikaan uskottavaa politiikkaa.
Kylillä juttelevatkin ihan avoimesti sitä, ettei viitsitä käydä äänestämässä näitä tyhjäntomittaja ja taivaanrannanmaalareita, joita löytyy joka puolueesta.
Jostakin syystä Perussuomalaiset saavat tässäkin asiassa tyytyä muiden jämiiin ja tähteisiin.
Tuntuu, että kun muut rasvailevat vaalikoneidensa laakereita niin PerusS juoksee vain keräilemässä toisten koneiden sakkakupeista törkyä, luullen löytävänsä politiikan kentän kaatopaikalta timantteja.
Suorastaan lapsellista paapatusta.
Joopa-joo. Tammelantorilla vaalikansa söi täten kilon mustaamakkaraa mieheen. On ne nälkästä porukkaa, jos Pihlajamäessäkin on mennyt 2,5 litraa rokkaa jokaisen äänestäjän kurkusta alas.