Ei kai Anna Abreu vaan putoa teatteriviikonlopussa kun sunnuntain jakson lopussa näkyi vain itkevä Anna. :(
Se on niin protestit jos Annaa ei nähdä finaalissa!!---> Jumalaista laulua!
Se on niin protestit jos Annaa ei nähdä finaalissa!!---> Jumalaista laulua!
Vastaukset 14
Vanhimmat
samaa mietin myös minä
sukunimi kyllä Abreu ole..
en tiedä onko Abreu
ei se muu voi olla
että ei putoa. Laitettu vain tuollainen itkukohtaus hämäämään katsojia.
Joo,mä olen ihan samaa mieltä!!!Tietty se likka pääsee jatkoon....
TEatteriviikonloppuhan on äärimmäisen rankka rupeama. Odotellaan, lauletaan, odotellaan, valvotaan. Ehkä nuori tyttö itki väsymystään, ei putoamistaan.
On varmasti ihan hyvä, että tällainen rutistus kuuluu Idolsin formaatiin. Siinä erotetaan jyvät akanoista, ja katsotaan, kuka oikeasti jaksaa ja kestää. Lisäksi pitää pystyä tulemaan toimeen muiden ihmisten kanssa ja toimia ryhmässä, jonka toiset on määritelleet.
Arvelisin, että nämä nuorimmaiset ovat aika heikoilla.
Samaa mieltä. Vaikka Anna tippuisikin, niin eiköhän sille ole
sitten hyvät perusteet.
Turha siitä tytöstä on finalistia tehdä yhden koelauluesityksen
perusteella. Jos tyttö ei teatteriviikonlopussa vakuuta, niin
sitten hänet kuuluukin pudottaa, eikä vain muistella ensimmäistä
esiintymistä.
Yrittäkää ihmiset nyt edes katsoa esityksiä puoluettomaksi,
älkääkä yhden esityksen perusteella suosikkianne valitse ja
puhu finalisteista. Jatkossa vasta nähdään kuka on oikeasti
hyvä ja kuka ei.
Laulaminen on paljon muutakin kuin pelkän vibran käyttöä äänessä... Molemmat koelauluesitykset olivat kyllä hyviä, mutta ilman sitä vibraa ois olleet vielä parempia.
Kuten sanonta kuuluu "ei makiaa mahan täydeltä" ;)
Vain on se "niin protesti" jos Anna ei pääse jatkamaan? Kerrotko tarkemmin, mitä tämä "protestisi" pitää sisällään ja miten se vaikuttaa kilpailun kulkuun? Kiinnostaa!!!!
niin pienestä näytteestä osaa päättää oliko ne ilon vai pettymyksen kyyneleitä
toivottavasti ei pudonnu :( mutta jos putos niin kai se sitten oli ihan oikein. jos ei ole tarpeeksi hyvä siellä niin sittehän tippuu ei voi mitään......
Mä tosissani toivon, että se olisi joko väsymystä tai iloa. Meinaan jos Anna tippuu, niin siitä ohjelmasta tippuu ikäänkuin pohja pois. Mäki näin sen pienen mainospätkän ja todella toivon, että tajusin sen mainoksen väärin. :( Anna on paras
voi teitä teinejä :D :D :D hajoan kyllä ihan lopullisesti. toivottavasti tippuisikin teidän annanne, tai viimeistään ennen finaalia. voi luoja. nähneet tytön 4min kimittävän teinisössötyksiään jonelle ja muka idoli. ohhoh !
Anna on paras ja minäkin toivon tosissani, että Anna ei tippuisi. Eli sä voit laskea ihan vapaasti että minkä ikäinen olen, kun olen syntynyt 1982.
Anna on paras ehdottomasti :)