KEPU puki taas vaalivaatteet

On taas se aika vaalikaudesta, joka toistuu neljän vuoden välein.

Tässä vaiheessa Maalaisliitto-KEPU aina pukee ylleen vaalivaatteet ja on olevinaan kaikkien ja ihan jokaisen puolue. Vaalikarjaa KEPU muistaa aina neljän vuoden välein.

Siellä Liisa Hyssälä taas lupailee 500 euron korotusta kuukausieläkkeisiin ja mannertenvälinen nahjus Deitti-Matti Vanhanen on olevinaan kaikkien ystävä.

Vaalien jälkeen Maalaisliitto-KEPU riisuu vaalivaatteet ja sen jälkeen ollaan taas lähes neljä vuotta maajussien etujen tinkimätön ajaja mistään muusta välittämättä.

Onneksi äänestäjät ovat nykyään fiksuja. Äänestä muistaa, että
KEPU PETTÄÄ AINA!

7

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niitä etuja

      hankitaan käymällä poliittista kauppaa SDP:n ja RKP:n kanssa. Sen seurauksina meillä on nyt lapsillamme koulussa pakkoruotsi jonkin tärkeän kielen sijalla, työttömyyttä ylläpitävä lainsäädäntö, kotimaistenkin pörssiosakkeiden pienetkin osingot verolla, omaisuustulovero 28 %, perintövero, esteet yritystoiminnalle tms.

      • ???***

        -hankitaan käymällä poliittista kauppaa SDP:n ja RKP:n kanssa-

        Eikö tuo pitäisi Hyssälöiden muistaa, etteivät vaalien alla anna katteettomia lupauksia, kun eivät niitä yksinään kuitenkaan pysty lunastamaan?


    • raipu

      demarit tykkäävät kepusta enemmän kuin kokoomuksets

      -aseveliakseli ei toimi enää valtakunnan taolla

      -kunnallispolitiikassa toimii edelleen

      • että näinikkään

        Tuomioja on vasemman laidan ääridemari, sopisi vasemmistoliiton johtoon.

        Siksi kepu mieluinen kumppani


    • vaalikarjalle

      Kysymys, onko suomalaiset äänestäjät tyhmiä? Hyssälän lupaukset täyttävät petoksen tuntomerkit, siis Hyssälä petoksella eduskuntaan.

    • se aika

      vaalikaudesta kun känä alkaa suoltaa kokoomulikkejä tänne palstan täydeltä yötä paivää mutta onneksi äänestäjät ovat fiksuja ja ymmärtävät että ei kokoomusta kannata äänestää.

    • toistaa

      samoja paskoja, kuin posetiivari.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7909
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      31
      3116
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      372
      2165
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1750
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      147
      1573
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1401
    7. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1229
    8. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1208
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1152
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1096
    Aihe