Onko olemassa tällaista patchia?

Onko olemassa patchia, jolla peliporttiin liitettävän MS Sidewinder Force Feedback wheelin force feedbackin saisi toimimaan Windows XP:ssä?
Kaveri väitti, että on, ja että hänellä sellainen patchi toimii.
Tietääkö joku jotain tuollaisesta patchista?
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laita ratti kiinni ja buuttaa kone. Jos ei löydy, niin ohjauspaneeliin ja peliohjaimet kuvakkeesta lisää ja microsoft automaattinen tunnistus. Eiköhän ne ajuri ole sille ratillekin siellä, kun vastaava vanha tärinätikkukin toimii ja usb väylässä oleva tärinäratti (microsoft, se vanhempi) toimii jopa samaan aikaan molemmat ilman ongelmia.

Äänestä
  • Siis mikä vanhempi tärinäratti?
    Onko sulla siis joku adapteri, jolla sä sen vanhan peliporttiversion kiinnitit USB-väylään?
    Itelläni toimii muuten loistavasti, mutta Force-efektit eivät toimi.

    Äänestä

En laita tästä edes pikkusormeani pantiksi,mutta muistelisinpa,että XP:ssä ei auta muu kuin kytkeä se ratti USB-porttiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teme kirjoitti:

Onko olemassa patchia, jolla peliporttiin liitettävän MS Sidewinder Force Feedback wheelin force feedbackin saisi toimimaan Windows XP:ssä?
Kaveri väitti, että on, ja että hänellä sellainen patchi toimii.
Tietääkö joku jotain tuollaisesta patchista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu