ja ei ole muuta kuin käyny pärställään TV ssä.
Ottakaapa opiksenne.
Ottakaapa opiksenne.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 81
Vanhimmat
rahaa ihan sikana?
Just joo.
http://photos.henriluoma.net/albums/userpics/10003/normal_ibi_laav.jpg
Huh,huh,tosi noloa :/
ai että ihan NOUSSU julkkikseks ja vielä
h-vetin tyhmäki, mäkin haluun
julkkikseks hih ;D
Ei voi muuta sanoa ja iso suu on ..... mistä paskaa tulee
En ole kuullut tästä henkilöstä mitään sen TV esintymisen jälkeen.Eli ei se mikään julkkis ole sen enmpää kuin muutkaan karsinnoissa olleet.
Kuka Ibi? Kuka väittää sen oleva julkkis? Mikä on julkkis? Ja mitäs sitten vaikka pääsis 7 päivää lehteen tai muuhun? Osaakos se tehdä ruokaa? Hoitaa lapsia? Maksaa veroja? HÖH! TURHIS sen on.
Joo oikee mahtava julkkis.. :D:D voi miten säälittävä akka!!
notkossa pitkin Suomen maata. Kaikilla ei vaan ole yhtä lyhyt matka studiolle tai kameran eteen yleensäkään kuin tällä ipiksellä. Eipä näistä tätilöistä pitkää muistijälkeä Suomenniemen ihmisten meleen jää. Onneksi. Hänhän ilmoitti käyttävänsä psyykenlääkkeitä. Sinänsä ikävää, että maikkari käyttää tuollaista puolustuskyvytöntä/huollonalaista ihmistä raasti hyväksi mainonnassan.
T.Avis
on täysin uniikki!
..kirjoitat tänne jotain asiasta mistä et tiedä!!
Olen itsekin joutunut käyttämään psyykelääkkeitä enkä ole mielestäni hullu!! Ihan tavallinen työssäkäyvä perheellinen nainen, en siis mitenkään puolustuskyvytön tai huollonalainen. Psyykelääkkeiden käyttö ei automaattisesti tarkoita sitä.
Ei saa yleistää.
Ja pisteet Ibille, että uskaltaa tämän päivän ennakkoluuloisessa maailmassa olla erilainen!
jos on sitä mieltä että pisteet ibille, niin ei kyllä taida olla kaikki palikat ihan kohdallaan
kaksisuuntainen,lutkan jälkeläinen pääsi isältäsi
kusta joukkoon kun sua teki.
Vedä itsesi naruun säästyy nekin lääkkeet paremmille.
sinun kannattaa ehdottomasti käydä keskustelemassa lääkityksestäsi.
kyllä sieltä varmaan löytyy sellaiset lääkkeet että pystyt kirjoittamaan ymmärrettävää tekstiä.
On julkkis, joo, mutta kaikki nauravat hänelle. En sitten tiedä, haluaisinko sellaista julkisuutta =)
hyvä ibi olet paras ja muut jotka sua arvostelee on varmaan aika vaikeeta itsensä kanssa, koska ei ne muuten arvostelis jos niillä ois kaikki kunnossa ja kotona ...heh hyväj kato ku ne arvostelijat ei oo niin älykkäitä ku sä ibi...oikeesti ibi on nero ja aina kautta aikojen on neroille naurettu, koska ns.vähemmän älykkäät ei honaa nerojen älykkyyttä ja ei tajuu kun niillä ei tajunta riitä niin korkealle...ibihän vetää kaikkii ihan kymmenen -nolla..hahaa...hyvä ibi jee ...musta tuli ibin fani heti kun näin kuinka älykäs ja hauska hän on. Ihmiset jotka heti käy arvosteleen ibii on just niitä rasisteja jotka ei hyväksy erilaisuutta ja ennenkaikkee ei ymmärrä muita uhmisii ja on ehkäpä just noita entisii koulukiusaajii...
Hyvää julkisuutta. On vain julkisuutta. Miettikääpä näitä ihmisiä, jotka päivästä toiseen lööpeissä pyörii. Ovat valmiina tekemään ihan mitä tahansa, että pääsevät lehden kanteen.
Jokainen julkkis saa jossainvaiheessa uraansa kuraa niskaan, eikä sille mitään voi. Parempi olla naurunalainen julkku, kuin kaikkien hyljeksimä mulkkTimo T.A MIkkonen
et hei, idiootilla on hyvä olla myös idiootti-ihanne, pertuskoulukin jäi kesken, kun tuo kirjoitustaito ei oikein pelaa, vai?
Oletko itse sen parempi tällä hetkellä??? viestiäs voi samallailla sanoa rasistiseksi!!! sä arvostelet niitä ihmisiä jotka arvostelee sun "idolia"... et ole yhtään sen parempi ku ne jotka arvostelee ibiä... vaikka itse en henk kohtaisesti voisi vähempää välittää mitä ibi telkkaris tekee niin ei se silti oikeuta arvostelemaan ihmistä jota et itse tunne!!! ottakoot kaikki tästä jotain opikseen!!!
Oppitunti nro 1:
Rasismi eli rotusyrjintä on ideologia tai toiminta, jossa ihmisten ulkonäön, fyysisten piirteiden, "kansanluonteen", kielen tai kulttuurin erilaisuus oikeuttaa myös eriarvoisen kohtelun eli syrjinnän. Rasismia ovat myös toimintatavat ja sellaiset yhteiskunnalliset rakenteet, jotka johtavat näihin seikkoihin perustuvaan eriarvoisuuteen.
Mutta on mulla kyllä tosi vaikeeta itteni kans. :)
oikeassa
kaikenlaisia pellejä ipoja maa päällään kantaa
joutaa tienvarteen aurauskepiksi he hee
helvettiin tuollaiset pelle,ipot
Joo niin on tosi järkevä. -.-
Onko se oikeesti nii sekasin, vaa maksetaanko sille siitä, et se tekkee itestään idiootin muitten eessä.
Ibi on erilainen, ihana luonnonlapsi.
Ottaisin hänet ystäväkseni koska vain!
Ibi on spontaani ja rohkea nainen!
Kukapa ei olisi käyttänyt psyykelääkkeitä?
Jättäkää toisten lääkitykset rauhaan!
Olen tavannut monenmoista hullua elämäni
aikana, ja kaikista hulluimmat ovat aina
olleet niitä, jotka EIVÄT käytä lääkitystä.
Varokaa, ettette tukehdu ennakkoluuloihinne!
..terkkuja pot kavereilta
..ei olisi käyttänyt psyykelääkkeitä??? Oletko tosissasi??? Ei se ole mikään terveen merkki jos niitä joutuu käyttämään, ikinä, yhtään. Onneksi on sen verran järkeä päässä, että selviää pösilöistä ilman lääkitystä. Enkä onneksi ole tämän ketjun ainoa jolla palikat on lootassa järjestyksessä. Ikävää, että lapset näkevät tuollaista televisiosta. Kaikkein kurjinta, että vanhemmat eivät ole kertomassa moisen käyttäytymisen epänormaliudesta. Tuollainen riekkuminen ei ole yhtään järkevää tai viihdyttävää vaikka miten asiaa vääntelisi.
Kui niin o julkkis en mää ainakaan oo siitä kuullu koko vuonna mitään
koko akka on ihan perseestä revitty. häviis maan alle ja pysys siellä.... jo olis laulajat vähissä jos tuommonen pääsis idolsiin tai yli päätäsä laulajaksi.ei kelpaa edes paskahuusin laulajaksi. ........................
en oo ikinä kuullukaan koko tyypistä. Eikös julkkis ole julkisesti tunnistettava persoona?
Ibi Love, hyvä rohkea nainen.
entistä hullumpia ihmisiä vapaalla, lääketeollisuus auttaa siinä, lääkkeitä joka sairauteen ja sit vaan muiden sekaan
Tottakai se itekkin ties ettei pop kilpailuun pääse oikeat taiteilijat niinkuin ibi.
Se on monilahjakkuus. Hyvä lauluääni hyvä maalaaja, NERO
Tajus vaan käyttää ilmaista mainosaikaa hyväksi.
Maalaaja? Missähän näitä maalauksia on nähtävillä?
x idol
Se suru on loistava kun tulee se hyökkäys merirosvo laivan lisäaluksesta ja toisinpäin se onkin muumimamma.
Ja se elämänkulkua kuvaava kollaasi on huippu
unohdin mainita ibin lyhytelokuvat, ne on mahtavia
Vaihdan kadun toiselle puolelle, kun hän vastaan tulee. Lääkitystä varmaan lisätty "rauhallisuudesta"
päätellen ja hyvä niin, en todellakaan ole psyykenlääkkeitten vastustaja
Nopeasti selasin noita sivuja, en löytänyt maalauksia. Pelkkiä blogimerkintöjä ja videopätkiä.
Missä maalauksia?
Miksei ihmiset saa olla erillaisia?
Täällä vaan halutaan tasapäistää kaikki.
Hyvä kun on Kakeja ja Ibejä ym...
"Hyvä kun on Kakeja"
viittaatko kenties savolaiseen muukalaislegioonan legendaan vai johonkin muuhun?
vittu mikä ääliö
Tässä maassa on ilmeisesti lehdistöllä enemmän mielenkiintoa nostaa näitä kylähulluja valtakunnanpelleiksi kuin tehdä tutkivaa ja oikeasti hyödyllistä journalismia, aiheet eivät tässä neuvostoliiton osavaltiossa lopu. Kukaan tämän päivän maailmanmenosta perillä oleva ei muuta kuin säälien katselee tuollaista touhua, kyseinen nainen on selvästi joko sekakäyttäjä tai vähintäänkin mielenterveyspuolen avohoitopotilas jolta unohtuvat silloin tällöin lääkkeet ottamatta. Näitä molempia vaihtoehtoja taas tulee kadulla nykyisin pelottavankin usein vastaan, ei niitä enää mediassa halua kukaan tällätavalla esiin.
joka laskee miten päin pitäisi olla että voittaisi. Siksi Ibi pelottaa kun Ibi sanoo suoraan!
Taiteilijan tehtävä on laajentaa tietoisuutta ja rehellinen IBI tekee sen!
no just joo...huh-huh.
hullu koko akka!Pitäis ehdottomasti kieltää liikkuminen julkisellapaikalla tuollaiselta hörhöltä!Tommosta sairasta otusta pitää vielä televisiossa näyttää,voihan helvetti sentään!
joo ei ehkä ihan reilua ja moraalisesti oikein näyttää TVssä tuollaista avohoitopotilasta, vain että jotkut saavat nauraa.
luuletteko te ihan oikeesti etta joku ibi love tienaa rahaa. ei ei ei. se jos on naama lehdessa tai tv:ssa ei tarkota etta tienais hyvin tai etta edes vahan. suurin osa suomen julkkiksista tienaa saman verran kun siwan kassa tai vahemman. on eri asia jos menesty urheilussa tai on muusikko jolla on paljon keikkojA, EDES suomen huippu mallit ei tienaa hyvin..
kyllä ipi tienaa helposti 300-700 euroa yössä,,
eikös se ole paljon,kun ei tarvitse olla muuta kuin käsityöläinen ja suu auki.
Haloo!!!!!
Tulee HULLU julkkikseksi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sekopää se on! Tommoset pitäis pistää pakkohoitoon suljetulle osastolle.
on just cool!
http://www.healingeagle.net/Fin/Vaknin/Aapinen.html
Toivon Ibille kaikkea hyvää. Pysy positiivisena väripilkkuna. Muista säästää voimiasi kaiken kaaoksen keskellä.
Miksi suomi kaivaa noita turhia ihmisiä jokapaikasta?? Eikö suomelle riitä ja Matti, Tony, Marika ja moni muu. Joista kukaan ei kiinnosta p..kan vertaa ketään
Miten musta tuntuu, etta jotkut noista viesteista on Ibin kirjottamia? Ainakin se varmaan seuraa tata keskustelua. Ja Ibin tuntien sen on pakko tulla tanne, kun hanesta on kyse.
Tai voihan oikeesti joillain olla niin koyhaa, etta laittelee tanne Ibinfanitus -viesteja.
http://www.dina.tv/homemadeidols/xidoli.php?video_id=23
Siinähän sillä oli sairaalan vaatteet päällä ja karu hoitolaitoksen huone jossa kuvattu. Oliko tuo lattialla oleva töherrys taideterapiatunnin tuotantoa?
onse kunnon hörhö,jos mullajoskus pönttö himmenee haluun SAMAN LÄÄKITYKSEN sehän oli ihan kuutamolla,hohoho, ;)
Muistuttaa muuten jotenki ulkonäöllisesti Janista ( siis Joplinia ). Nam =)
Vielä ku kehittäis yhtä komeen äänen...
Tän vuoden biisiki oli muutes hittiainesta. Ibihän on parempi tekemään biisejä ku esim. Asikaisen Risto !
hyödyntää jotenkin naamansa näkymisen telkussa, uskon ettei hänestä ole astumaan parrasvaloihin.
Tuota naista katsellessa tulee aina mieleen yks biisi. hhm.. lalaaalaa, ja näin se menee "Aineita, Mä diggaan. Aineita~~" "se korjaa mun sekavuus tilan puutteen" -Stigg Dogg-
- no respect
jos se joskustostatilasta ns alkais tervehtymäänkin, niin kunhän näkee videot ja kuinka HUOLELLA on tullu munattua niin hoidon saa alkaa alusta, onkohan onkohan kuvaaja ja henkilöt jotka kokohommantakana ajatelleet sitä,,, =):
akkahan on umpihullu, onkohan sitä syytä pitää vapaana.
hieman epäuskoisena seurannut tätä IBI- mania.
Näyttää täälläkin olevan jo kaikki mahdollista jenkkilän tyyliin.
Tämänkin henkilön/henkilöitymän kohdalla näemme mielenterveyshoidon tilan. En tosin tiedä hänen "lähtökohtiaan/sairastumis" historiaa....
Tule vaan nyt mieleeni onko tukijoukot vai onko tämä hänen sopeuttamista yhteiskuntaa??
Enkä nyt todellakaan ole sitä mieltä jotta "hullut" laitokseen....
Ihmetttelen vaan nykytouhuja välist...8)).
mielestäni siihen että psyyke pirstoutunut, erinäisten happojen sekakäytöstä, tuskin vaarallinenkuitenkaan paitsi itselleen jos lääkityslopetetaan liian jyrkästi, nyt kuitenkin pihallakun lumiukko,,(:
Joo, niin hän teki. Ärsytti viime vuonna, kun sai mitä halusi, pääs telkkariin ja lehtiin.
eihän se tyttö ku se vaan kaipaa huomiota. oisko nuorempana jääny vaille?
kirjoitetaan suomessa "bisnes".
Ibi Love nyt tuskin tienaa tuolla jutullaan yhtään mitään, tai saattaahan joku juorulehti antaa kassillisen kaljaa jostain pikkujutusta. Sinällään kuitenkin saavutus, koska yleensä päästäkseen julkisuuteen, ilman minkäänlaisia esille tulleita lahjoja, "julkkikset" tarvitsevat ulkonäköä.
Ei sanoo mitään koko nainen.Suomi on saanut uuden Pellen.
Kirjoittelee tosiaan tänne itse. Ja nauttii siitä. Niissä videopätkissä, joissa esiintyy
http://www.dina.tv/homemadeidols/xidoli.php?video_id=23
hän on ma 23.10.2006 sairaalahoidossa sairaalan vaatteissa, kahden hengen karussa huoneessa. Ja siinä ma 06.11.2006, autossa kavereidensa kanssa, kaikki ovat vetäneet kamaa, vaikka jäbällä kaljapullo heiluukin. Ibillä on skitsofrenia/kaksisuuntainen mielialahäiriö.
Ibi ei parane, vaan pahenee. Hänen tilansa vaatii toisinaan pakkohoitoa.
http://www.youtube.com/watch?v=JJMFehADZqk&mode=related&search=
Ei ole vieläkään lääkitys kohdallaan.
Miten tommosen ihmisen kanssa voi tulla toimeen?
En yksinkertaisesti YMMÄRRÄ,että jos teidän mielestä ibi on turhanpäiväinen tyyppi,niin minkä HELVETIN takia jauhatte sitä täällä?
Järki käteen ihmiset! Itseäni ei edes kiinnosta koko tyyppi,oli sitten vaikka suomen presidentti tai ihan mitä vaan mutta kuitenkin!
Juoruilkaa vaikka naapuristanne jos on pakko juoruilla,en ymmärrä mitä jännää siinäkin on, puhua paskaa päivät pitkät ihmisistä joita ei edes tunne kunnolla..
Ollaanko me suomalaiset tosissaan näin kaksnaamasta porukkaa? Kun ei osata mitään muuta kun nähdä vaan ne pahat asiat toisessa? Tuomitaan tuntematta? Mitä IHMEEN hupia siitä oikein saa,en ymmärrä itse!
Ehkä olen itse liian luonnossa kasvanut ja omin päin kun en osaa ymmärtää tällasta turhaa paskanpuhumista kunnolla..
Anteeksi nyt vain mutta asia on näin ja niin se minua myös ärsyttää.
ainakin tv-esiintymisten perusteella. Haluaisin tutustua häneen myös lähemmin.
Ibillä kova kohtalo kun on joutunut julkkis-kategoriaan, pahin kohtalo mitä voi olla, toivottavasti pääsee kirouksesta ajoissa ja voi olla taas ihminen.
suomessa hulluja riittää.
yhdyn edelliseen mieipiteeseen
Minulla on vastaavanalaisesta hullusta omakohtaisia kokemuksia. Nimittäin muutama vuosi sitten seksimessuilla Helsingissä eräs nainen aivan äkkiarvaamatta ja yllättäin hyökkäsi kimppuuni ja kirkkain silmin väitti minun kovaäänisesti hakanneen hänet Tampereella. Oli vähällä, etten itse saanut turpaani tapahtuman yhteydessä. Käytös oli kutakuinkin samalaisen jakomielitautisen pomppoilua kuin Ibilläkin.
siis te. onko ibi tehnyt jollekin teistä jotain pahaa? ei. hän nyt vain sattuu olemaan persoona. en nyt sanoisi nero, nuo hänen ja "tiiminsä" proggigset ovat aika normikamaa, mutta se, että yritystä ja aitoa 60-luvun hippimeininkiä löytyy vielä 2000-luvulla on tosi hieno asia! Olivathan Salvador Dali, Picasso ja monet muut taiteilijat vähintään yhtä kahjoja, mutta silti heidän töistään maksetaan huomattavia rahasummia. ei kaiken mikä on erilaista tarvitse heti olla pahaa, väärin, tuomittavaa, sairasta ja hoitoa tarvitsevaa. pikemminkin sairaampaa on se, että aina vastustetaan kaikkea uutta ja erilaista. jos ei ihmiskunnassa olisi koskaan ollut ainuttakaan toisinajattelijaa, olisimme yhä kivikaudella.
Tässä ibi nolaa ittensä Joonas ja ruuben showssa
http://www.youtube.com/watch?v=JJMFehADZqk
Täs idols kisassa
http://www.youtube.com/watch?v=JriZHLsQGR8
Täs muuten vaa avautuu
http://www.youtube.com/watch?v=2RgrXrbVz6Y
enjoy!
Mistä ihmeen busineksesta sinä puhut? Luuletko tosiaan, että naaman näkyminen julkisuudessa tekee rikkaaksi? Kerropa kuka siitä maksaa?
Se tyyppi on jo vedetty vessanpöntöstä alas. Ainut maksun saaja on vesilaitos, jätevesimaksun muodossa.
Kuka on tämä Ibi? Mitä hän on tehnyt? Kuka tahansa idols-hakijoista olisi voinut kertoa samanlaista, että oon kirjoittanu kirjaa, tehny leffaa, musiikkia yms. Missä on todisteet siitä, että Ibi on tehnyt nämä jutut? En itse löydä niitä ainakaan
http://mbnet.fi/b00gie/flash-animaatiot/youare.swf
Kiusatko...taitaa olla jollain työ kyvyttömyys eläkkeelläkin pään takia....
Tuo juttu oli PIRUIILUA. Se on seko ja nauttii varmasti kaikesta mitä siitä sanotaan. mutta saa täällä parantumatumattomatkin kävellä vapaasti. Vahinko vaan!!!!!!!!!!!