Voiko Nordean solo-sivuilla tehdä rahavaihtoja rahastosta toiseen? Jos voi, niin miten? Vai täytyykö ottaa puhelinyhteys konttoriin ja pyytää tekemään vaihto? Ottavatko vaihdosta jotain kuluja?
Rahastosta toiseen
12
1687
Vastaukset
- ylläri-lälläri
Ei oo hyvällä tolalla sunkaan rahastosijotukset, jos täytyy tulla suomi24'stä kysymään toimintaohjeita itestään selvyyksiin.
- katsoa...
...rahastotiedote. Yleensä ottavat kuluja jonkun osuuen, paitsi korkosalkku ja eurokorko taitavat olla tältä osin kuluttomia. Ja kun joku kuitenkin kuittaa, niin verottaja saattaa kyllä kuitata oman kulunsa :D
- ...ja....
...ei niitä siirtoja voi solossa tehdä muuta kuin suojatun sähköpostiyhteyden kautta siellä solossa tai soittamalla pankkiin.
- pöllämystynyt
Hei..
Sammossa rahastojen vaihto käy kätevästi netissä ..vaan otappa selvää paljonko häviät , ettei käy kuin minulle !!!! 400 euroa !!!!- myydä
tappiollinen rahasto? vai etkö "huomannut" sen olevan miinuksella?
aloittajalle: nordeassa voi myydä/vaihtaa rahastoja jos käytössä on perussalkku, joka maksaa 3e/kk. alussa voi saada 6kk maksutta, (tai kalliimpi aktiivisalkku) JA LISÄKSI arvo-osuustili (2e/kk) jos näitä ei löydy, niin vaihdot/myynnit pitää tehdä puhelinpalvelussa tai konttorissa. myydä kirjoitti:
tappiollinen rahasto? vai etkö "huomannut" sen olevan miinuksella?
aloittajalle: nordeassa voi myydä/vaihtaa rahastoja jos käytössä on perussalkku, joka maksaa 3e/kk. alussa voi saada 6kk maksutta, (tai kalliimpi aktiivisalkku) JA LISÄKSI arvo-osuustili (2e/kk) jos näitä ei löydy, niin vaihdot/myynnit pitää tehdä puhelinpalvelussa tai konttorissa.Suuri kiitos asiallisesta vastauksestasi. Tällaiseen tulokseen tulin itsekin ja avasin Nordean salkkupalvelun. Katsotaan sitten mitä sitä kautta löytyy. Ihme besserwissereitä täälläkin riittää. Eikös tämä foorumi ole sitä varten että neuvoja voidaan kysyä...
- ylläri-lälläri
Pirkko-Liisa kirjoitti:
Suuri kiitos asiallisesta vastauksestasi. Tällaiseen tulokseen tulin itsekin ja avasin Nordean salkkupalvelun. Katsotaan sitten mitä sitä kautta löytyy. Ihme besserwissereitä täälläkin riittää. Eikös tämä foorumi ole sitä varten että neuvoja voidaan kysyä...
>Eikös tämä foorumi ole sitä varten että neuvoja voidaan kysyä...
<
Täysavuttomuutta kannattais kuitenkin pyrkiä välttämään - !!! :@
ylläri-lälläri kirjoitti:
>Eikös tämä foorumi ole sitä varten että neuvoja voidaan kysyä...
<
Täysavuttomuutta kannattais kuitenkin pyrkiä välttämäänjos kerta tiedät, niin kerro toki muillekin. jos haluat olla kertomatta pidä suusi kiinni. kiitos.
- edellinen
Pirkko-Liisa kirjoitti:
Suuri kiitos asiallisesta vastauksestasi. Tällaiseen tulokseen tulin itsekin ja avasin Nordean salkkupalvelun. Katsotaan sitten mitä sitä kautta löytyy. Ihme besserwissereitä täälläkin riittää. Eikös tämä foorumi ole sitä varten että neuvoja voidaan kysyä...
verkkopankin kautta tehdyt toimeksiannot ovat myös vähän edullisempia kuin puhelimella/tiskillä.
- ylläri-lälläri
!!! :@ kirjoitti:
jos kerta tiedät, niin kerro toki muillekin. jos haluat olla kertomatta pidä suusi kiinni. kiitos.
.........delete .....
olokoot, ei jaksa - riittää hyvin
edellinen kirjoitti:
verkkopankin kautta tehdyt toimeksiannot ovat myös vähän edullisempia kuin puhelimella/tiskillä.
Nordea-rahastojen lunastukset ja siirrot toisiin rahastoihin sujuvat erittäin näppärästi palvelunumeron kautta (02003000). Ei koskaan edes ruuhkaantunut numero.
Ei kannata näiden vuoksi ottaa salkkupalvelua, jos ei käy osakekauppaa. riittää hyvin kirjoitti:
Nordea-rahastojen lunastukset ja siirrot toisiin rahastoihin sujuvat erittäin näppärästi palvelunumeron kautta (02003000). Ei koskaan edes ruuhkaantunut numero.
Ei kannata näiden vuoksi ottaa salkkupalvelua, jos ei käy osakekauppaa.Kiitos näistä hyvistä vinkeistä! Noita kiinteistörahastoja löytyikin melko paljon ja hyvin näköjään tuottavat ja suurin osa ottaa pienempiäkin sijoituksia vastaan. Näistä nyt sitten vaan valitsemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3742591Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1052096Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161970- 1041570
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2321501Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861200Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1491111Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak1801071Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601033TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201030