Kalterintakaa Osa 7.

Kalterintakaa

14.päivä Tammikuuta 2993 Tiistai
Kuopion vankila 98 päivää vapautumiseeni.

Ylihuomenna on käräjäpäivä ja tänään pitäisi olla kanttiini. Kun pääsen vankilasta pois niin varmaan pyrin johonkin luonnon läheiseen ammattiin tai tekemisiin eläinten kanssa.
Nyt äsken mulle tuli ajatus, etten halua aikuistua ikinä (Joka ei onneksi toteutunut)
Kun pääsen vapaaksi niin täytyy sitten käydä katsomassaenstistä kotia. Mitähän Masille kuuluu, toivottavsti hyvää.
Pelottaa käräjät kun ei tiedä tuomiota, hitto jos joutuu olemaan kiinni vielä vuoden, sitä en kestä jos joutuisin olemaan kauan vankilassa.
Vierannun yhteiskunnasta kun en voi olla vapaana, en enää kyllä sytytä tulipaloja ikinä.
kokoajan on minulla mielessäni tuleva käräjäpäivä ja minua pelottaa tuleva tuomio sekä kun kaikki tuijottavat minua siellä.
Pitäisiköhän pyrkiä Turkuun kun saan tuomion, mitä minä teen jos joudun olemaan pitkään vankilassa?
Annoin muutamia Aku Ankkoja tuonne matkaselliin, pientä hyväntekeväisyyttä.

(Tämän päiväkirjamerkinnän voisi kiteyttää yhteen sanaa PELOTTAA)

15. päivä Tammikuuta 2003 Keskiviikko
Kuopion vankila 97 päivää vapautumiseeni.

Kukahan minut vie käräjille? Varmaan ja aika todennäköisesti poliisit.
Huomenna on ensimmäinen päivä kohti vapautumista, mutta minua pelottaa tulevan tuomion kesto ja mahdolliset sakot ja korvaukset. Tulevaisuus on varmasti vaikea kun ei ole mahdollisuutta saada lainaa eli en saa autoa tai edes ajokorttia. (Kummatkin olen kyllä jo saanut) MIKSI! Minulla on aina ollut elämässä huono-osa ja nyt se on huonontunut. MIKSI! Minä en kestä kun joudun olemaan aina potkittavana, en kestä.
Huomenna "haukutaan" ja heitetään pimeään tyrmään istumaan loppuelämäkseni. En ole saanut kokea sitä samaa kuin muut nuoret, olen aina ollut liian kiltti ja minulta on aina odotettu että olen kiltti ja se tuo paljon mukanaan stressiä kun sitten yrittää olla hyvä ja yrittää miellyttää parhaansa mukaan.
Minä en haluaisi mennä Keravalle, se on etelä-suomessa josta en pidä ja niillä ei ole siellä vastuuntuntoa ja olen varma, että siellä minua tullaan kiusaamaan ja minua pelottaa mennä sinne, en yksinkertaisesti halua mennä sinne, en halua, en halua, ei ei ei.

(Huomenna kirjoitan sitten iltapäivästä tai aamusta käräjäpäivästä)

3

878

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bansku*

      odotan huomista jatkoa elämästäsi vankilassa jännittäen.. mutta yks kysymys pitää pakko kysyä näin alkuvaiheessa tarinaa.. minkä ikäinen sinä olet nyt?

    • bansku*

      sulla on väärä vuosiluku tässä 7.osassa. taitaa olla vuosi 2003.ei varmaan 2993. ;)

    • Kalterintakaa

      Olen nyt 23 ja tosiaan olipas tullut hieno vuosiluku ihan huomaamatta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      169
      6452
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4452
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3058
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2957
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1526
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1485
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      33
      1311
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1201
    Aihe