Kalterintakaa Osa 7.

Kalterintakaa

14.päivä Tammikuuta 2993 Tiistai
Kuopion vankila 98 päivää vapautumiseeni.

Ylihuomenna on käräjäpäivä ja tänään pitäisi olla kanttiini. Kun pääsen vankilasta pois niin varmaan pyrin johonkin luonnon läheiseen ammattiin tai tekemisiin eläinten kanssa.
Nyt äsken mulle tuli ajatus, etten halua aikuistua ikinä (Joka ei onneksi toteutunut)
Kun pääsen vapaaksi niin täytyy sitten käydä katsomassaenstistä kotia. Mitähän Masille kuuluu, toivottavsti hyvää.
Pelottaa käräjät kun ei tiedä tuomiota, hitto jos joutuu olemaan kiinni vielä vuoden, sitä en kestä jos joutuisin olemaan kauan vankilassa.
Vierannun yhteiskunnasta kun en voi olla vapaana, en enää kyllä sytytä tulipaloja ikinä.
kokoajan on minulla mielessäni tuleva käräjäpäivä ja minua pelottaa tuleva tuomio sekä kun kaikki tuijottavat minua siellä.
Pitäisiköhän pyrkiä Turkuun kun saan tuomion, mitä minä teen jos joudun olemaan pitkään vankilassa?
Annoin muutamia Aku Ankkoja tuonne matkaselliin, pientä hyväntekeväisyyttä.

(Tämän päiväkirjamerkinnän voisi kiteyttää yhteen sanaa PELOTTAA)

15. päivä Tammikuuta 2003 Keskiviikko
Kuopion vankila 97 päivää vapautumiseeni.

Kukahan minut vie käräjille? Varmaan ja aika todennäköisesti poliisit.
Huomenna on ensimmäinen päivä kohti vapautumista, mutta minua pelottaa tulevan tuomion kesto ja mahdolliset sakot ja korvaukset. Tulevaisuus on varmasti vaikea kun ei ole mahdollisuutta saada lainaa eli en saa autoa tai edes ajokorttia. (Kummatkin olen kyllä jo saanut) MIKSI! Minulla on aina ollut elämässä huono-osa ja nyt se on huonontunut. MIKSI! Minä en kestä kun joudun olemaan aina potkittavana, en kestä.
Huomenna "haukutaan" ja heitetään pimeään tyrmään istumaan loppuelämäkseni. En ole saanut kokea sitä samaa kuin muut nuoret, olen aina ollut liian kiltti ja minulta on aina odotettu että olen kiltti ja se tuo paljon mukanaan stressiä kun sitten yrittää olla hyvä ja yrittää miellyttää parhaansa mukaan.
Minä en haluaisi mennä Keravalle, se on etelä-suomessa josta en pidä ja niillä ei ole siellä vastuuntuntoa ja olen varma, että siellä minua tullaan kiusaamaan ja minua pelottaa mennä sinne, en yksinkertaisesti halua mennä sinne, en halua, en halua, ei ei ei.

(Huomenna kirjoitan sitten iltapäivästä tai aamusta käräjäpäivästä)

3

909

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bansku*

      odotan huomista jatkoa elämästäsi vankilassa jännittäen.. mutta yks kysymys pitää pakko kysyä näin alkuvaiheessa tarinaa.. minkä ikäinen sinä olet nyt?

    • bansku*

      sulla on väärä vuosiluku tässä 7.osassa. taitaa olla vuosi 2003.ei varmaan 2993. ;)

    • Kalterintakaa

      Olen nyt 23 ja tosiaan olipas tullut hieno vuosiluku ihan huomaamatta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2848
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1982
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      55
      1829
    4. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1779
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1733
    6. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      121
      1684
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      75
      1493
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1255
    9. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1232
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1198
    Aihe