Huippumalli haussa ma 22.1.-07

Mitä tapahtui kyseisessä jaksossa? Unohdin kokonaan katsoa. :(
5548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niille tehtiin nyt muodonmuutos eli hiukset laitettiin ja luotiin oma tyyli. Aika monelle laitettiin pitkät hiukset. Se missi jolla oli pitkät ruskeat hiukset tietysti laitettiin tosi kokeeseen ja sille pätkästiin tosi lyhyet vaaleat hiukset. Sitten se pillitti 12 tuntia niitten perään vaikka oli silti tosi positiivisella mielellä. Ne hiukset vielä ensi jaksossa leikataan uudelleen, ja vielä lyhyemmiksi. Täl tytöllä oli myös uuden tyylin luominen hakusessa. Ihmetteli mikä hitto on mod.tyyli. ??? Tytöt pääs uuden tyylin mukaisesti shoppailee kaupoille. Paras tyylinlöytäjä sai pitää vaatteensa ja valita parit muutkin vaatteet toisten tyttöjen päältä. Sai myös valita kaksi muuta voittajaa jotka saivat puolestaan valita vain yhden vaatekappaleen toisten päältä. En tiedä mikä oli voittajan nimi, mut sillä nousi voitto tosi hattuun ja muisti joka välissä kehua voittavansa koko kisan.

Tytöt vietiin myös maalle jossa piti valita joku parikseen. Sitten ilmoitettiin että pukeutuvat parin kanssa samanlaisiin asuihin ja ovat kilpailijoita keskenään. Siten siis 6 tyttöä voitti ja pääsivät jatkoon kuvien perusteella. Hävinneistä 6 tytöstä yksi tippu ja se oli Ebony. Se xl-malli oli toisena joka olis voinut tippuu.

Äänestä
  • Joka voitti sen tyylikisan oli Lisa. Todella ärsyttävä ja liian itsevarma voitostaan ja omasta täydellisyydestään. Onneksi ei voita, eikä kolmen parhaankaan joukossa :)

    Äänestä

  • Aloittaja

    itsekehuja kirjoitti:

    Joka voitti sen tyylikisan oli Lisa. Todella ärsyttävä ja liian itsevarma voitostaan ja omasta täydellisyydestään. Onneksi ei voita, eikä kolmen parhaankaan joukossa :)

    Kiitos molemmille vastauksista! Pitää kait ensi kerralla laittaa muistutus kännyyn, ettei taas unohdu... :o

    Äänestä

  • UPDATE_7314896 kirjoitti:

    Kiitos molemmille vastauksista! Pitää kait ensi kerralla laittaa muistutus kännyyn, ettei taas unohdu... :o

    Eikö muuten siitä Corynista tullut todella kaunis!! Se oli kyllä alusta asti mun suosikki, mutta nyt varsinkin kun ei ole niitä valtaisia kulmakarvoja, niin se on ihan järkyttävän upean näköinen! Ja ihan niinku joku sanoi, niin aika paljon Tyran näköinen. (mut kauniimpi mun mielestä ainaki)

    Äänestä

  • Aloittaja

    tv-katsoja kirjoitti:

    Eikö muuten siitä Corynista tullut todella kaunis!! Se oli kyllä alusta asti mun suosikki, mutta nyt varsinkin kun ei ole niitä valtaisia kulmakarvoja, niin se on ihan järkyttävän upean näköinen! Ja ihan niinku joku sanoi, niin aika paljon Tyran näköinen. (mut kauniimpi mun mielestä ainaki)

    Itse en muodonmuutosta todellakaan nähnyt, pitää jaksaa odottaa ensi maanantaihin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7314896 kirjoitti:

Mitä tapahtui kyseisessä jaksossa? Unohdin kokonaan katsoa. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu