Taas KEPUlainen kärähti ratista

Aina joku KEPUlainen tuomiolla

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?i d=1305835


Sauvolainen kunnallispoliitikko tuomittiin Turun seudun käräjäoikeudessa 60 päivän ehdolliseen vankeusrangaistukseen törkeästä rattijuopumuksesta.

46-vuotias, KEPUn valtuustoryhmässä istuva poliitikko ajoi viime kesäkuussa traktoria humalassa. Epävarmasta ajosta ilmoitettiin poliisille.

Poliisipartio löysikin traktorin hylättynä metsätieltä. Poliisit menivät poliitikon talolle, joka sijaitsi lähellä traktorin hylkäyspaikkaa.

He näkivät, miten poliitikko poistui metsään. Poliisit seurasivat koiran kanssa perässä. He löysivätkin KEPU-poliitikon, joka vastusteli kiinniottoa. KEPU-poliitikko puhalsi alkometriin 2,44 promillen lukemat.

Oikeus ei uskonut KEPU-poliitikon väitettä jälkinauttimisesta vaan tuomitsi hänet törkeästä rattijuopumuksesta. KEPU-poliitikko kärähti nyt toistamiseen lyhyen ajan sisällä ratista. Edellisestä kärystä hän selvisi sakoilla ja ajokiellolla.

Tämä sauvolainen KEPU-poliitikko liitty rattijuoppoudesta tuomittujen KEPU-poliitikkojen jatkumoon, jonka tunnetuin edustaja on kulttuuriministeri Tanja Saarela.

6

668

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maistuukos sulle?

      Onhan noita teillä kokoomuksessa ja demareissa, Kekkosen Annosta, Napposen Olli, Pietikäisen Sprii jne....

    • ja käräjiä on käyty

      On rattijuoppoja, on naisten pahoinoitelijitä, on varkaita ja näpistelijöitä, on kaiken sorttista rikollista laidasta laitaan. Tuomioitakin on rapsahdellut vähän väliä oikeudessa.

    • taas asialla

      kaikki kokoomuksen naistenhakkaajat. Nyrkki, paritus, bordelli ja aborrti!

      Koklipit ja koklipien aseet nyrkki, paritus, bordelli ja abortti.

    • se kokoomuslainen

      kansanedustaja vapaavuorikin kärähtänyt ja pietikäiset ym. On paljon näkyvämmällä paikalla kun yksi traktorinajaja.

    • KOKoomuslainen on

      tuomiolla. Nyt Petri Salo käräjillä tuomittiin sakkoihin.

      • Otsikossa hymiö

        ...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      68
      5205
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      59
      4637
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      124
      4587
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      338
      1917
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      86
      1549
    6. 92
      1504
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      249
      1430
    8. 327
      1111
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      971
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      51
      913
    Aihe