Vähä oli tepolla hieno vaaliauto, kylällä ajeli. Senkin perusteella vois jo äänestää, mut onneksi teppo on myös äijä paikallaan. Sille menee mun ääneni! Perustelut selviää, kun vähä kuuntelee äijää.
Teppo
rules!!!
252929
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Vai että hieno auto?
Eipä paljon lupaa.
Ja miksi et kertonut, mikä hänessä on niin hyvää.
politiikkaa.
Puute korjaantuu täällä:
www.teppoylitalo.net
kuka on Teppo, voiko olla mitään sanomattomampaa ehdokasta
jaa, on panun kannattajajoukot päättäneet pistää kortensa kekoon tuollaisella ala-arvoisella kommentilla. yrittäkää vaan, ittenne mokaatte..heh! eipä juuri panukaan asiaa saatikka mitään puhunu lauantai iltana ja vaalit on kuulemma menos. pitäis olla asialla enemmän. onhan täs vielä aikaa pykätä ja näyttää fiksuutensa.
onneksi eduskunta vaalit eivät ole mukavuus kilpailu
Mukavaa on kivempi äänestää ku vähemmän mukavaa!!
pärjää siellä minne se on menossa
Kyllä pärjää, kun on uskottavuus hyvä, niinkuin Tepolla. Mukavaa on vielä mukavampi kuunnellakin ku häjyä.
valtakunnan tason poliitikkoja ties kuinka kauan ja
paljon. Hävetkää kaikki te, jotka tunnette piston sydämissänne. Lapuan keskusta olisi tarvinnut jonkun poliittisemman ehdokkaan.
Ja tutkimusten mukaan nimenomaan politiikka "kiinnostaa" valtaosaa äänestäjistä. Eli suomeksi: mitä poliittisempi ehdokas sitä vähemmän se kiinnostaa.
Siksi Teppo olisi paras mahdollinen lapualaisten edustaja. Eipä ole kunnallispolitiikassa ollut ryvettämässä Lapuaa ja lapualaisia niinkuin nämä muut:
Kokoomus:Pyrkyri, läpinäkyvästi omaa etuaa ajava, omasta ehdokkuudestaan häikäistynyt ja vietävissä oleva
Sdp: Kansakoulunopettaja jonka rahkeet ei riitä kyläpolitiikka pitemmälle
Perussuomalaiset: Valittaja ja omaa nenäänsä pitemmälle näkemään kykenemätön läänin-narisija joka saarnaa muuta kuin itse tekee. Opettelisi noudattamaan lakia itse ensin, ei niillä ravihevosilla saa pyöräteillä ajella!
henkilö enemmän kuin politiikka! Mielelläni annan ääneni Tepolle!!!
Toivotaan vain Tepolle "jaksamista" sinne suureen maailmaan! Älä kadota ittiäs sinne!!
En ole edes ajatellut äänestää Teppoa, mutta kun täälläkin niin kehotetaan antamaan ääni lapualaiselle ehdokkaalle, olen katsonut velvollisuudekseni tutustua hänen ja toisen täällä esillä olleen ehokkaan nettisivuihin.
Olen aika ällikällä lyöty. Tasoero henkilöitten välillä on valtava. Panun saavutusluettelo on huomattavan lyhyt ja siihen on noukittu marjakin maasta, kuten Spelien ja hiihtojen järjestelytoimikunnan puheenjohtajuus! Kalenterissa ei ole mainintaa osallistumisesta yhteenkään varteenotettavaan tilaisuuteen (paitsi joku tunti kahvilassa) ja vaaliteemoiksi on varmuuden vuoksi otettu kaikki taivaan ja maan väliltä. Liioin ei ole mitään tekstiä ehdokkaan omasta kynästä.
Suosittelen jokaiselle vertailevaa ehdokkaitten nettisivujen lukua.
Kehuit, että Panu sivuille ansioluetteloon on noukittu marjakin maasta. Oletko nyt lukenut tätä
kehumasi ehdokkaan sivuja ollenkaan?
Eikö sinusta nämä ole sellaisia "marjoja":
- Suomen Sukututkimusseura
- Suomen Sukututkimusseura
- Suomen Sukututkimusseura
- Suomen Sukututkimusseura
- Etelä-Pohjanmaan sukututkimusyhdistys
- Lapuan Sukututkijat ry
- Lapuan tuomiokirkkoseurakunta
- Lapuan tuomiokirkkoseurakunta
- Lapuan tuomiokirkkoseurakunta
- Lapuan Urkufestivaaliyhdistys ry
- Härmänmaan museoiden kehittämishanke
- Herännäisyyden historia eläväksi -hanke
- Kulttuuriyrittäjyys osana hyvinvointia ja kansainvälistä yhteistyötä/Cultural Entrepreneurship Project
...oli sielä tosin muutama asiallinenkin luottamustoimi. Eikä ole tosiaankaan tarkoitus parjata kyseistä ehdokasta. Ihmetyttää vain nämä muita ehdokkaita mustamaalaavat toverit.
Teppo on pyrkimässä tällä kertaa paikkaan, jossa asioita hoitaakseen tarvitaan poliittista kokemusta ja luontaista johtajuutta. Kun katsoo Tepon ansioluetteloa, ei minkäänlaista merkittävää poliittista vakanssia (joku 10. varavaltuutettu). Panulla nuoresta iästä huolimatta yli 10. vuoden kokemus politiikan teosta, merkittävämpänä kaupunginhallituksen pj. Aivan eri sarjan miehiä.
Et ilmeisesti ole selvillä siitä, että kansan keskuudessa poliitikon ammatti saa erittäin vähän arvostusta. Ainakin Suomen Kuvalehti rankkaa ammatit aina jonkun vuoden välein sen mukaan, mitä kansa niistä meinaa. Nimikkeitä on muistini mukaan ollut lähemmäs 200 ja sillä listalla poliitikko pärjää erittäin huonosti.
Tepon vahvuus on siinä, että hän on enemmän ihminen (toistaiseksi!) kuin poliitikko. Ja lisäksi erittäin sympaattinen ja lahjakas. Hän on tietävä, kirjoittaa hyvin ja pitää erinomaisia puheita.
Mitä politiikan tekoon tulee, siihen ei mitään erityislahjakkuutta näy tarvittavan.
on loistava kirjoittaja, saahan hän esimerkiksi kaupungilta koko ajan palkkaa kirjoittaessaan Lapuan historiaa(vaalit nyt vain sattuivat osumaan samaan aikaan). Onneksi kirjoittamisella ei pätevöidy eduskuntaan.
.. ei kirjoitustaidosta haittaakaan ole! Lisäksi Teppo osaa lukeakin!!
toisin kuin jotku muut nokka pystyssä kulkijat
Totta puhut, kun kattoo Tämän päivän Ilkasta Tepon vaalikampanjan aikataulua, herää kysymys mihin aikaan ja koska sitä Lapuan Historia 3 meidän verovaroilla kirjoitetaan
Harvinaisen turha yritys. Niin osaava ja ahkera mies kyllä järjestää vastikkeen verorahoillesi. Kulttuurin saralla hän on tähän mennessä jo tehnyt Lapuan hyväksi hirveän määrän pyyteetöntä ja ylimääräistä työtä pelkästä innostuksesta ja kiinnostuksesta. Ei todellakaan käsi ojossa.
että kaupunki maksaa Tepolle palkkaa tällä hetkellä, vaikka käy kamppanjaa aamusta iltaan?
äänestämme miestä,ja hän katsonta kantaansa.emme autoa millä hän kulkee.
äänet panulle...
.. kielenkäyttösi perusteella korkeintaan ensikertaa äänestävä- jos edes jo äänioikeutettu!? Aikuisempaa on valita äänestettävä henkilön kuin auton perusteella!