Israelin presidenttiä Moshe Katsavia syytetään seksuaalisesta ahdistelusta ja raiskauksesta. Hänen omasta mielestään hän ei ole tehnyt kuitenkaan mitään väärää?
Kun Israelin presidentillä on tuollainen oikeuden taju, niin myös Israelin siionatsistinen apartheidpolitiikka alkaa vaikuttaa ymmärettävältä.
Käsittämätöntä on sen sijaan erillaisten kristillisten lahkojen tuki Israelin hirmuhalinolle lähi-idässä?!? Israelin tekoja verataan osuvasti Natsi-Saksan vastaaviin ja sen teot on tuomittu sadoissa YK:n päätöslauselmissa!
Kun Israelin presidentillä on tuollainen oikeuden taju, niin myös Israelin siionatsistinen apartheidpolitiikka alkaa vaikuttaa ymmärettävältä.
Käsittämätöntä on sen sijaan erillaisten kristillisten lahkojen tuki Israelin hirmuhalinolle lähi-idässä?!? Israelin tekoja verataan osuvasti Natsi-Saksan vastaaviin ja sen teot on tuomittu sadoissa YK:n päätöslauselmissa!
Vastaukset 7
Vanhimmat
evvk. Meillä on täällä omakin maa, Suomi, oletko kuullut siitä valtiosta? ja sen ongelmat.
Eikä siellä uskalla kohta palestiinalaisetkaan olla, koska Israelin armeija aikoo lahdata ilmeisesti palestiinalaiset viimeiseen tyttölapseen? Palestiinalaiset joutuvat lähtemään pakolaisiksi kodeistaan ja maastaan, aina tänne Suomeen saakka.
Israelin presidentin eroa vaativat pääministeri, muu hallitus ja Israelin kansa. He sanovat suoraan, että tuollainen presidentti ei saa jatkaa tehtävässään. Revi siitä! Eikös olekin kauhea "moraalintaju" Israelin kansalla, kun uskaltaa vaatia tuollaisen presidentin eroa?!
YK:n päätöslauselmien takana ovat usein kymmenet muslimimaat, joilla on etulyönti-oikeus päätöslauselmia tehdessä. Lue suomennettuna: YK:n arvovaltaa syövää puolueellisuutta on järjestön sisällä enemmän kuin tiedätkään.
Suomen valtamedian Israelin vastainen propaganda on tehnyt erittäin hyvin tehtävänsä sinunkin päässäsi. Jospa kuitenkin heräisit, ja näkisit Israelin tilannetta ja taustoja laajemmin kuin median puolitotuudellisen uutistiedotuksen ja omien ennakkoluulojesi ja yli-yksinkertaistettujen mielikuviesi värjäämien silmälasien takaa.
P.S. Israelin vertaaminen "hirmuhallintoon" on jo jotain niin... että sanonko mitä.. Jos hirmuhallintoa kaipaat, niin menepä vaikka Iraniin, tuohon "demokratian ja mielipide-vapauden" luvattuun kehtoon.
Nii et media fuulaa, mut sä et kuseta? Luupatko? Sä oot niinko puolueeton? Israelin kansan valhesäälipropaganda ei oo voinu sulle mitään? Nii, et kundi on iha kivee. Mikää ei pysty? Ja esinahka löytyy ja sitä rataa...?
"Hänen omasta mielestään hän ei ole kuitenkaan tehnyt mitään väärää?"
Onneksi tajusit pistää edes kysymysmerkin perään. Katsav on KIISTÄNYT syytteet, se EI tarkoita samaa kuin että hän jotenkin vähättelisi tekoja, joista häntä syytetään. (!)
Israelin kansa ja muu hallitus sen sijaan vaatii hänen eroaan.
Jumalan valitun kansan Fûhrer panee ketä haluaa! Eikös Mooseksellakin ollut samanlaisia taipumuksia.
sitten?