Kauan mahtaa mennä?

Siihen kun saan nyt hoidettua ulosottovelkani pois,niin kauan menee että tieto poistetaan ulosoton merkinnöistä ns.maksuhäiriömerkintä poistuu??
1581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

milloinmerkintä tuli ja jos tuli vipeistä tms luotosta niin kahen vuoden päästä,jos muusta niin 4 vuoden päästä poistuu merkintä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskiviikko kirjoitti:

Siihen kun saan nyt hoidettua ulosottovelkani pois,niin kauan menee että tieto poistetaan ulosoton merkinnöistä ns.maksuhäiriömerkintä poistuu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu