Keno voitto

Rahat loppu ja viikon päästä vasta tulee "palkkaa", kaapissa vain makaronia ja näkkileipää. Eilen mulla oli vain 50 sentin kolikko jolla ostin kenorivin ja nyt kun katsoin tilini saldoa niin veikkaukselta oli tullut 100 euroa :)
jihuu, huomenna voi ostaa kaupasta kunnon ruokaa ja maksaa puhelinlaskun pois kun se on jo myöhässä :)
133520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

tuli ainaskin tarpeeseen, hyvä sinä.

Äänestä

Joskus antanu jollekin apua, joka on ollu avun tarpeessa.
Nyt kun sinä tarvitsit, niin se apu tuli.

Näin se menee, oon itsekin laittanu sen merkille, että kyllä enkelit muistaa ja kerkiää.

Äänestä
  • koskahan ne enkelis kerkiäis tännekin päin?
    Olen elänyt ahdingossa jo toistakymmentä vuotta ja aina auttanut muita läheisiäni minkä olen pystynyt. Mutta ei näy enkeleitä.

    Äänestä

oikeaan kohteeseen. Onnea sulle:)

Äänestä

Sinua ja nostan hattua jos olis hattu:) sinulle se 100e meni tarpeeseen kerrankin joku hyötyy veikkauksesta:) minäkin olen veikannu mutten koskaan saanu lantin lanttia:(

Äänestä

Mä veikkasin eurolla ja sain 200e. Pikkasen oli hauska aamu kun koneelta katsoin... 200eukkaa.
ja eikun uutta kenoa parilla eurolla.Muuten se on peli jossa olen voittanut aika paljon samoin lotossa muutamia tonneja joskus.. ja Formuloissa.

Äänestä
  • juu ja mää oon voittanut lotossa kanssa kuudella oikein useita kymmeniä tuhansia euroja.
    Joskus - muistaakseni - vai oliko se unta?

    Äänestä

Minä oon voittanut kerran kenossa euron, tosin kuponki maksoi 2€: a. Onnittelut, vaikka eihän satanan tai kaks oo oikeen mitään maata järisyttävää.

Äänestä

Niin missä on Veikkauksen yhteiskuntavastuu ? Hyväosaisten harrastelujen tukemisessa vai veroparatiiseissa ?

Äänestä

vai n iiin

Äänestä

oli tuuria,vähän isostakin summasta.
velipojan kanssa ostin,tai minä ostin 3.arpaa casino,ässä 2.kpl.
sovimme ,otan niistä 2-ja velipoika ostaa yhden.
oli vilä juhannus tulimme mökille.
tapamamme oli silloin tällöin ostaa,poikkesimme matkan varrella kioskille.
katsoimme -ja avasimme.
velipojan arpa tyyjä.samoin minun,kolmas avattuni arpa voitti 50000 euroa.ihmeteltiin aikamme ,oltiin hiljaa jatkoimme matkaa kotia kohtia.
olihan se yllätys kieltämättä.
käyttöä ihan pakolliseen elämän kuluihin.

Äänestä
  • Tuollaiset raaputukset ovat kyllä ihania! Onnea!

    Äänestä

oi perkele kun kävi tuuri, nyt vaan soittelemaan maksullisiin numeroihin
ja huutonettiin tekemään hupihuutoja!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tytteli.... kirjoitti:

Rahat loppu ja viikon päästä vasta tulee "palkkaa", kaapissa vain makaronia ja näkkileipää. Eilen mulla oli vain 50 sentin kolikko jolla ostin kenorivin ja nyt kun katsoin tilini saldoa niin veikkaukselta oli tullut 100 euroa :)
jihuu, huomenna voi ostaa kaupasta kunnon ruokaa ja maksaa puhelinlaskun pois kun se on jo myöhässä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu