Uutta kylttyyriäkö

6685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuka onkaan seuraava porvari, joka ei näytä kassia kassalle, vaan kulkee sen ohi maksamatta. Porvari Tujunen on antanut porvarikansalle hyvä esimerkin ja sitä porvarikansa näyttää noudattavan.

Äänestä
  • Otsikossa kaikki

    Äänestä

olli on kokoomuksen lahja kepulle. Näin Niinistön äänisaalis maksimoidaan ja yhteiskunntaa viedään kovalla kiireellä kohti täydellistä julmuutta, ihmisyyden tuhoa.

Äänestä
  • kerran asiat. Siinähän ei ole meille mitään uutta. Ja nyt sinun perinteisen litanian mukaan:

    Kuka, missä ja ketä syytettiin? Sanasta miestä kepuloinen?

    Sinulle on tainnut jäädä tuo Neuvostoliitto oikein kunnolla korvien väliin? Maalaisliiton ja Kekkosen säälittävää perintöä?

    Äänestä

  • Kulttuuriministerihän piti lex karpelan avulla huolen siitä, että musiikin varastamisesta tai jopa omistamansa kopiosuojatun CD-levyn kopioimisesta joutuu syytteeseen, mutta näköjään päiväpeiton varastamisesta ei syytettä rapsahda, ainakaan jos tekijänä sattuu olemaan kulttuuriministerin aviomies.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kultturiministeri vastannee kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/digilehti/maksu_default.asp?dlid=1307477

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu