Lapualla epäkurantiksi porukaksi ja samoin kuin kaupunki joutuu naurunalaiseksi
Panu pistää
kokoomuksen
151907
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Onhan täälä joskus luettavissa järkevääkin tekstiä
...kun ei tiärä.
että te sosialistitkin olette löytäneet tämän internetin mahdollisuudet. Täällä saa valittaa niin paljon kuin jaksaa.
Kyllä tässä nyt on ihan kokoomuksen sisäinen ajatustenvaihto käynnissä. Kokoomuksessahan sivuutettiin kunnallisvaalien jälkeen ansioitunut ääniharava johtopaikkojen jaossa. Sivuutettiinko hänet ehkä siksi, että oli pätevämpi kuin neljä seuraavaa yhteensä.
B-sarja otti paikat. Ihan samoin kuin valtakunnan tasollakin harhailee puolue parhaan ykkösmiehen istuessa Brysselissä osuuskassan hoitajana. Mitähän se Iiro viinanen tekee, voisi pelastaa rippeet.
Iiro nyt ei pelasta enää ketään. Viimeksi se taisi panna veronmaksajat maksamaan pankkien möhläykset ja siitä ansaitsee ikuisen häpeän ja unohduksen.
olivat etevimmät voimamiehet 10 vuoden syklillä.
Iiro ei ehtinyt pahvi-Iirona esiintyäkään.
Todella säälittävää voimamieskäyttäytymistä tuo tuollainen toisten kukkarolla käynti ja veronmaksajien kuppaaminen pankkiherrojen möhläysten kattamiseksi viime pankkikriisin aikaan. Siitä kärsii tänäkin päivänä vielä suuri joukko kansalaisia.
tietämättä tätä tapausta tarkemmin, pelkkä iso ääni määrä ei takaa merkittävää paikkaa. Tarvitaan yhteistyökykyä ja -tahtoa ja että vanhat toimet on hoidettu kunniakkaasti, puheenjohtajuus ei ole eläkevirka sen kerran saavutettuaa.
Aivan oikein, jos mietitään Lapuan hallituksen ja valtuustojen puheenjohtajia taaksepäin saa mennä useampia vuosikymmeniä taaksepäin ennen kuin löytyy pj joka on ollut ääniharava(yksi poikkeus Ruhasta vahvistaa säännön). Sama pätee valtakunnan politiikkaan oliko esim. Vanhanen puolueensa ääniharava
yleensä Johtajalta odotetaan muutakin kuin ääniä.
Panun puheenjohtajakaudella niin Virkiässä kuin
Lapuan kaupunginhallituksessakin ei ole tullut
kuin pääsääntöisesti negatiivisia "Päätöksiä". Kyllä lapualaiset tietävät. Ei niitä tarvitse enää toistaa? Minusta henkilön,joka pyrkii eduskuntaan, täytyisi tehdä johtain, ei pelkästään esillä oleminen riitä. Panuhan on niitä " päättäjiä", jotka odottavat, että toiset tekevät hänen puolestaan "kyllä kansa tietää" Tässä ei sisäpiirin tuki enää pysty
auttamaan niin kuin tähänasti?? Johtajat ovat
mennyttäaikaa????????
päätökset ovat olleet jotka Panu on yksin päättänyt? Ymmärtääkseni esim. kaupunginhallituksessa on Kepulla (vaaliliitto KD:n kanssa)yksinkertainen enemmistö. Eikös kaikki huonot päätökset ole tällöin Kepun syytä?
te marajatta koko ajan?
Panu on ainut ehdokas Lapualta jolla on teoreettiset mahdollisuudet päästä läpi.
Tukekaa enemmin!
Panuhan on Lapuan ranking-listalla pudonnu jo kolmanneksi Tepon ja tämän kristillisten ehdokkaan taakse. Siinä sulle teoriaa.
Vain teorettiset mahdollisuudet. Onneksi ei eletä sellaisessa diktatuurissa, että äänestäjiä pystytään laillasi määräämään. Me ei haluta hävetä sitä, jonka eduskuntaan lähetämme.
Panun nettisivulta oli Kalenterikin poistettu! Mies ei siis kulje missään muualla edustamassa itseään kuin jonkun tunnin viikossa kahvilassaan? Vai onko sielläkin vain pahvikuva? Kun sivut on kerran menny läpi, niihin ei enää tartte palata, koska siellä ei ole ollut mitään uutta tarjolla.
Huomiostani innostuneena katsoin Tepon sivulle. Virkku tyyppi, oli uusia mm. "poliitikkojen valehtelusta".