Alusvaatemalliministeri Tanja Saarelan mies Olli Saarela syyllistyi taannoin myymälavarkauteen. Olli Saarela yritti viedä Anttilasta kaksi päiväpeitettä.
Myymäläetsivät kuitenkin huomasivat Olli Saarelan aikeet ja Saarela saatiin kiinni itse teosta. Anttila vei asian poliisitutkintaan.
Tanja Saarela kuitenkin painosti Anttilaa ja Anttila veti syytevaatimuksen pois.
Tällaista on tämä KEPUlipeli 2000-luvun Suomessa.
Tanja Saarela painosti Anttilaa....
2
559
Vastaukset
- näppylät
Olli Saarelan selitykset erehdyksestä eivät oikein tunnu uskottavilta, kun miehellä on kaksi aikaisempaa bensavarkautta tilillään. Erehdyksiä voi kyllä sattua rehellisellekin, mutta jos varkaudet toistuvat on se selvä merkki rikollisuudesta. Mutta eihän MINISTERIN miestä voi niistä moittia, siksi Anttilakin veti jutun pois poliisilta.
- Tanjalla mies
Kyl on Tanjalla mies. Taitaa olla ihan oma kuva. Tanja ihailee tommosta psykoppaattia. Se on sisustanut kodinkin päin helvettiä. Todella synkät ja rumat kalut. Eikö sillä muuten kiku nouse? Edellinenkin ukko oli puolustuslajien kouluttaja. Ei ole oikein kunnon menoa ministerille. Jotakin oleellista puutuu. Ja se taitaa olla tyyli ja äly. Tykkääköhän Tanja ruoskaleikeistä tms. jutuista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999