tai levottomat kädet, ihan miten vaan, mutta juttu kertoo kirjailija sofi oksasen joutuneen seksuaalisen häirinnän kohteeksi ravintolassa. erikoiseksi tapauksen tekee se, että väitetty käpälöitsijä on kansanedustaja ja kuuluu tasa-arvovaliokunnan jäsenistöön. kirjailija oksanen kertoo joutuneensa turvautumaan oman käden oikeuksiin ja läimäisseensä avokämmenellä tasa-arvosta juopunutta kansanedustajaa, jota ei siis mainita nimeltä tässä yhteydessä. jukka gustafssonkaan ei kommentoi asiaa iltasanomien reportterille. :/
sofinisti
manna gryn
4375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tällasta tämä maailma tuntuu olevan. eikä mikään ihme, mies vain käyttää hyväkseen hänelle kautta aikojen kuulunutta nautintaoikeutta naisruumiiseen. sitähän pidetään hyväksyttävänä ja osittain hauskanakin.
kansanedustaja ei poikkea varmaan yleisestä käytännöstä, sillä eihän eduskuntatalon portaiden yläpäässä ole älykkyystestiä. jos olisi, istuntosali olisi melko tyhjä.
Mitä vielä ruikutat ja valitat. Käpälöi takaisin. Ei kukaan kunnioita itkupilliä, mutta kun antaa samalla mitalla takaisin, niin johan arvostetaan.
Älykkyys valitettavasti on kääntäen verrannollinen seksuaaliseen aktiivisuuteen, eli mitä älykkäämpi mies, sitä todennäköisemmin hän on kuollut kuin kivi kuudenkymmenen sentin ja metrin väliltä.
Siis mitä? Myöntääkö tämä minulle tuntematon Oksanen lehdessä syyllistyneensä pahoinpitelyyn?
Kävin eilen ravintolassa. Etenkin tanssilattialla näin tapahtuvan monta kammottavaa seksuaalista häirintää. Pahimmillaan näin sovinistin ostavan naiselle RUUSUN. Selvä yritys ostaa seksiä.
"käpälöintiin" oikea oikeus on "omankäden oikeus". Kansanedustajille voisi laajemminkin suosia samaa... ihan muista syistä tosin...