Halonen meni Intiassa antamaan väärää kuvaa Suomesta. Halonen väitti tosissaan, että Suomi olisi Euroopan ja Aasian välinen portti vaikka Turkkihan se portti on aina ollut. Miksi Halonen jakaa väärää tietoa intialaisille?
http://www.tpk.fi/netcomm/news/showarticle.asp?intNWSAID=59433
http://www.tpk.fi/netcomm/news/showarticle.asp?intNWSAID=59433
Vastaukset 4
Vanhimmat
Halonen virkaanasujaispuheissaan kehotti suomalaisia evankelisoimaan tätä meidän systeemiämme kaikkialle. Nyt kun mm. Metsä-Botnia sitä tekee niin Tuomioja sanoo, että valtiolla ei ole mitään tekemistä asian kanssa. Onko Tuomioja pudonnut täysin kelkasta sillä Halonenhan pyhästi vannoi, että hän ei sitten johda ainoatakaan liikemiesvaltuuskuntaryhmää ja nyt sitä kuitenkin kekkaloidaan Intiassakin viemässä meidän työpaikkoja pois. Sehän on meiltä pois.
sinulle. Et ymmärrä kuitenkaan. Tai paremminkin, et halua ymmärtää asioita oikein.
Suomi on EUROOPAN LUKKO AASIAA VASTAAN!
Raja railona aukeaa.
Edessä Aasia, Itä.
Takana Länttä ja Eurooppaa;
varjelen, vartija, sitä.
Muistatko tätä, Halonen?
Halosen jumalainen näytelmä:
"
Sen portin yläpuolelle on kirjoitettu pahaenteiset sanat: "Ken tästä käy, saa kaiken toivon heittää!" Kohta portin jälkeen on ilottomia, hämäriä puistoja,
"
http://www.tkukoulu.fi/tiimalasi/otava-horisont/kirkko.htm