lukko pelkkä sukka suomikiekossa!

kysyin yhdeltä swedu tuttavaltani että mikä on lukko niin hän kysyi (onko se juuri se mikä ovessa roikkuu ja suomessa sitä sanotaan aina lukoksi?

ja mikä on rauma? hän vastaa( joku pelikö?
3128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Pori on perseestä" sanottiin suurinpiirtein aikonaan jo mainoksessa.

Äänestä

traumallahan on tunnetusti suomen SURKEIMMAT ja puusilmimmät autokuskit.


no ei ihme sillä onhan trauma selainen varsinainen käpykylä että mihis se autokoulu muka voitaisin perustaa.

traumalla ei ole edes kunnon autokouluakaan!

Äänestä
  • etkö huomaa omaa tyhmyyttäsi? Hoh hoh apina!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rauma ON SUOMEN PERSEREIKÄ! kirjoitti:

kysyin yhdeltä swedu tuttavaltani että mikä on lukko niin hän kysyi (onko se juuri se mikä ovessa roikkuu ja suomessa sitä sanotaan aina lukoksi?

ja mikä on rauma? hän vastaa( joku pelikö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu