Minä vaan sitä, että ottiko Kopla Marikan ehdokkaaksi pelkästään kilpailemaan Rossin kanssa?
MARIKA kissatappelu JOHANNA
koplan juonia?
141518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Parempi Kähärä kuin mitäänsanomaton Rossi. Kuuntelin radiohaastattelun ja niin tyhjää puhetta, niin tyhjää puhetta Rossilta. Häpeisit vähän.
selkeä ja parempi ehdokas kuin tuo Rossi, joka on pelkkä marionetti. Toivotaan että Marika saa kaikki nuoret äänestäjät uurnille ja osallistumaan päätöksentekoon.
Johanna on kaunis, Marika KAUNIIMPI.
Nytkö jo KÄDE aloitti tuon selkäänpuukotuksen, noinko tuo monikulttuurinen perhe hoitaa asiat, ota sääkin KÄDE vielä vaimo vietnamista, ni vot! Maanpetturuudesta tuollaiset pitäisi tuomita. Rossi saa ääneni.
mites on Marikan laita?
mikään vennamolainen marionetti. Marika on nykyaikainen nuori nainen jolla on sekä kykyä, että näköä. Kaiken huipuksi ajttelukykyä jolla mennään pitkälle.
Ikävä,ettei isä antanut Marikalle mahdollisuutta opiskeluun.Peruskoulun jälkeen rupesi luuhaamaan maahanmuuttajien porukoissa.
Väittää vaaleissa olevansa opiskelija.Ei muuten löydy MISTÄÄN PÄÄKAUPUNKISEUDUN OPPILAITOSTEN OPPILASLUETTELOISTA.
Salapoliisilta on tainnut jäädä paljon näkemättä :D
Rossia tuntien hän ei ole lähtenyt liikkeelle kauneuskilpailumielessä, vaikka kieltämättä kaunis onkin, eikä edes ehdokaskumppaneidensa wanhanaikaisessa alaspainamisen hengessä, koska perussuomaisuuden asia on hänelle ensijainen ja tärkein. Rossi on monipuolisesti lahjakas, älykäs ja omilla aivoilalan ajatteleva ihminen, ehkä jossain määrin suorapuheinen ja itsellinen, mutta kuka tänne päättäjiksi enää "kaikki-hyvä"-myhäilijöitä edes kaipaa.
Voi Venttiilinhattu sentään.Kyllähän vitsin murjaisit.
Onko asia ymmärrettävissä siis niin, että tämä ismitön nk. korkeakoututettu nuoriso-osasto etunenässään Rossi ja Saaarakkala ovat PerusS uusi linjausko?
Tietysti, mikäli vastapuolelta onkin vain esittää kouluttamaton seka-avioliitossa elävä tytteli MKZJ joka on jo lapsuudenkodissaan joutunut seuraamaan toistuvia poliittisia mielenmuutoksia Isänsä taholta.
Siis tämäkös soppa ryyditettynä muilla huithapeliehdokkaila antaa luotettavan kuvan Suomen kansalle.
Ettehän te olekkaan hakemassa muuta kuin arvokkainta virkaa Suuomessa-Kansanedustajuutta.
Olisikin kovin mielenkiintoista nähdä ja kuulla mitä nämä totuudentorvet saisivat suustansa ulos esim.telkkarissa.
Ei kaikki äänestäjät ole unohtaneet viimekierroksen tyhjäntoimittaja Tony Halmetta.
Nyt teillä on tarjota junttidiccon kruunamaton kuningas- Reetu.
Muistammehan kyllä viimekierroksen liberaalivedon.Reetultahan meni heti pupu pöksyyn.
Kps:n jäsenehdokkaat nähtävänä tuolloin
Otapa nyt vain ihan rauhallisesti.
Todella itsellinen, ei ole isänsä käskettävissä, tekee omat päätöksensä!
Tuskinpa nää kissat tappelemaan ryhtyy, eiköhä mollemil oo senverta järkee pääs.