MUSLIMIT??

OLEN SITÄ MIELTÄ, ETTÄ SE JOKA TULEE JA ASUU SUOMEN MAASSA,PITÄISI MYÖSKIN NOUDATTAA MEIDÄN LAKEJA, EIKÄ ÖYKKÄRÖIDÄ NIIKUIN TAHTOO JA JUOSTA HELPON RAHAN PERSSÄ! ON SELLANEN OLO ETTÄ NÄMÄ PAKOLISET SAA LIIAN HELPOSTI RAHAA MEILTÄ!! ITSE OLEN ASUNUT ULKOMAILLA 15 VUOTTA ENKÄ SAANUT MINKÄÄN LAISTA SOSIAALISTA APUA , ja sitten tulen suomeen ja huomaan että ,minula ei ole minkään näköistä apua ja kaikki erkit saa mitä osaa pyytää!! vituttaa!! olen suomen kansalANEN.OTTAA NUPPIIN
1118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

palautettava aina takaisin lähtömaahansa,ilman poikkeuksia ja sääliä!Ne eivät muuten opi,eivätkä usko viranomaisia!Nauravat ja ilkkuvat takanapäin suomen lainsäädännölle.(vierestä olen nähnyt näin tapahtuvan)Pelko välittömästä passituksesta kotimaahansa,pitää raiskaajat lainkuuliaisina!SE ON AINOA KEINO.Myös starttirahojen avokätinen jakaminen on lopetettava.Koska,heidän firmat vain vaihtaa omistajaa suvun sisällä ja veroja ei makseta.Kassasta eurot suoraan taskuun vaan ja vuoden päästä omistajanvaihdos,kaiken alkaessa alusta taas.(senkin olen vierestä nähnyt ja näille 'pakolaisille'nauru maittaa suomen kustannuksella)
Perkele,kun tälläinen tavallinen työtön suomalainen saa idean oman toiminnan perustamiseen,ei sitä starttirahaa saa millään!Katselevat vain nenänvartta pitkin meikäläistä ja epäilevät jotain vilppiä olevan kuitenkin takana,vaikka yritän itseni työllistää omatoimisesti.Pankista ei ole apua,kun ei ole vakuuksia tarjota.Mutta,nämä 'kepabit'saa mellastaa ihan miten lystäävät ja päätä vaan silitetään,kysyen onkos ne sossun antamat videot toiminut kelvollisesti.Vittu,minkälaista vääryyttä tässä maassa harjoitetaan...!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ANTIKRSTIAN kirjoitti:

OLEN SITÄ MIELTÄ, ETTÄ SE JOKA TULEE JA ASUU SUOMEN MAASSA,PITÄISI MYÖSKIN NOUDATTAA MEIDÄN LAKEJA, EIKÄ ÖYKKÄRÖIDÄ NIIKUIN TAHTOO JA JUOSTA HELPON RAHAN PERSSÄ! ON SELLANEN OLO ETTÄ NÄMÄ PAKOLISET SAA LIIAN HELPOSTI RAHAA MEILTÄ!! ITSE OLEN ASUNUT ULKOMAILLA 15 VUOTTA ENKÄ SAANUT MINKÄÄN LAISTA SOSIAALISTA APUA , ja sitten tulen suomeen ja huomaan että ,minula ei ole minkään näköistä apua ja kaikki erkit saa mitä osaa pyytää!! vituttaa!! olen suomen kansalANEN.OTTAA NUPPIIN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu