Televisiosta tuli hauska uutinen. Suomesta on alkanut valituskuoro-toiminta leviämään ympäri maailmaa. Kun tätä palstaa seuraa, niin en ihmettele. Tämä on todellinen itkijänaisten valituskuoro- palsta. Talouskasvumme on ennätysluokkaa, työllisyys lisääntynyt rajusti, nettotulot jatkuvasti noussut ym. Siis Suomella todella menee paremmin kuin koskaan. Mutta täällä vaan itketään, hävetkää! Änkyrät ovat pullamössö-sakkia, joka ei pahaa aikaa ole nähnytkään. Ajatelkaapas, jos olisikin laskukausi tai jopa lama. Miten änkyrät sitten valittaisivat? Heillähän loppuisi jo sanat. Olen sanonnut tämän ennenkin. Valittajat ovat löytäneet EU:sta syntipukin omalle nurjalle elämänasenteelleen. Ainoa syy heidän kurjuudelleen löytyy peilistä.
Kun mikään ei riitä!
Unionisti
161604
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tosi huonosti: osa on löytätänyt kodin Per-puolueesta, osa IPU:sta (itkijäpuolueesta). Osa tekee vielä surutyötään hamaan loppuun asti johtuen neukkulan sortumisesta. Psykiatrit suosittelevat heille terapiaohjelmaksi tänne kirjoittelemista.
En ole koskaan ollut näkemässä kommunisti vouhotusta tai rähmälläänoloa Neuvostoliittoon päin, muualta kuin kuvanauhoilta.
Nykyinen rähmällään-olo Brysseliinpäin on sairasta samoin kuten päätäntävallan dumppaaminen sinne.
Uskon suomalaisuuteen ja siihen että jos päättäjille laitetaan kunnon kriteerit hoitaa virkaa niin parhaiten suomalaisten asioita hoidetaan vain suomessa.
Ei eu:lle
Kyllä ryhdikkäälle, Itsenäiselle suomelle!
Arvatenkin herra siellä Munkkiniemen pumpulissaan ei
aavista, miten on käynyt niille köyhille ja syrjäytyneille EU:n ja demarimafiann valtakaudella.
Se herran "työllisyyskin" näkyi Perloksen tapauksessa "Jännästi".
Ja pumpulinkin maailmaan voisi antaa kylmän suihkun:
Se mikä menee ylös, tulee myös alas.
..niin ketä sitten äänestäisit? Ei taida Kokoomus eikä Keskustakaan kelvata.
niin ajatelkaapas paljonko se on kun tästä sukelletaan? Joka muuta väittää elää pumpulissa syvässä unessa
Leipäjonot hyvinvointi Suomessa!! Voidaanko täällä silloin hyvin. Rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy.
Ei ole leipäjonoja nähty suomessa sitten sodan jälkeen ja ne jonot oli kyllä ymmärrettäviä.
Mutta nyt Suomella menee todella hyvin. Minne ne rahat katoaa. Eu:n eliitin pyöritykseen ja USA:n sotaretkien jälkipyykkiin. Pakistan; Afganistan, Kosovo, Libanon ja kohta tulee IRAK ja NATO. Kaikki maksaa ja kuka maksaa? ME. Päättäjät yrittävät kuumeisesti miettiä ja keksiä mitä meiltä voitaisiin vielä lisää verottaa. Brysselissä mietitään viikkotolkulla minkälainen mansikka kelpaa myyntiin tai minkämuotoinen tai pituinen kurkun pitää olla. Hoh Hoh. Viedään Brysselin porukan hommat Kiinaan. Tulee halvemmaksi. Samoin Suomen eduskunta.
Jos niilla ei Suomen ongelmista esim ole muuta pohdittavaa kuukausiksi kuin hedelmöityshoidot ja homosuhteet, niin sinne vaan.
JO ON KUMMA ETTEI SUOMEN ASIOITA PISTETÄ KUNTOON, JOS KERRAN TÄÄLLÄ MENEE NIIIIIIN HYYYVIIIN.... Luottamus Suomen päättäjiin menetetty. Ne pitää tavallisia kansalaisia ÄÄLIÖINÄ.
Minä en ainakaan pahemmin valittanut edes 90-luvun alun laman aikana vaikka työtilanne ja toimeentulo oli melkoisen kehno siinä yhteen aikaan.
Meillä menee nyt taloudellisesti hyvin, mutta se vaan ei mitenkään riipu EU-jäsenyydestä.
Että olet talolinen:) samaa paskaa jauhat:)
Meitä on täällä satoja EU:n kannattajia.
Meitä EU:n kannattajia on satoja tuhansia
eun kannattajia? eikö teitä paskiaisia olekaan enempää? painukaa sitten sinne ihannoimaanne brysseliin:)
entistä enemmän kyseistä paskalaitosta nimeltä EU!
tarkoitus on vain riistää kaikki hyvin pienelle osalle lajia.
olet muutenkin kovin sekavanoloinen tapaus, todella psykoottinen tapaus.
Suomalaisia muka pidetään työssä liian lujilla. Ei se niin ole. He ovat pullamössösakkia, jotka eivät sopeudu palvelemaan talouskasvun vaatimuksia.
Se talouskasvu on pakkomielteenä:) et edes tiedä mitäse sana tarkoittaa mutta olet hokenut sitä jo varmasti 2 vuotta kuin magnetofoni eri nimimerkeillä:)
Täällä paukutat poskeasi kuin saisit siitä liksaa ;)
haluakaan jakaa voittoja, vai oletko aivan sokea näkemään globaalin tilanteen???
Pelkkää jaottelua koko systeemi.
Tarkoitus ei ole koskaan ollut että jaetaan kaikille tasapuolisesti, vaan 1/10 suhteella ryöstetään kaikki mikä vaan on mahdollista.
Olet kyllä aikamoinen idiootti jos sanot että hyvin menee ja tasapuolisesti!