Nimeä suomelle haitallinen direktiivi, joka tuli voimaan suomen hallituksen nimenomaisesta vastustuksesta huolimatta?
EU - Vieras valta?
ProjectX
171700
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Susien suojelu ja liian pienet kondomit suomalaisille miehille. Paljaalla joutuu naimaan
Onhan se tietysti yllättävää ensin allekirjoittaa uhanalaisten lajien suojelutavoite ja sitten itkeä kun joutuu käytännössä totetuttamaan. Häirikkösusien poistamiseen saa kyllä erikoisluvan tarvittaessa.
Ja kondomien koko taitaa olla taas jotain urbaanilegendaa.
Olemme säästäneet sudet teille, että saisitte purkaa tunteitanne niihin. Ettette ala vastustamaan EU:ta.
Ja voimme kyllä ryhtyä valmistelemaan uutta kondomidirektiiviä, mutta se ei ihan heti valmistu.
Suomen ei olisi koskaan pitänyt allekirjoittaakaan mitään suojelutavoitteita! Luonnonsuojelu on turhaa. Se ei kasvata taloutta eikä hyödytä EU:n yhteisiä tavoitteita.
On vain niitä, jotka eivät ansaitse elää, ja sitten on niitä, jotka ymmärtävät jotain EU:n päälle ja ansaitsevat elämän.
Jotta voidaan saada hyödyllinen direktiivi aikaiseksi
Se eu kortsu direktiivejä hahahahah
eun kannattamis direktiivi että pitää vastustaa euta?? eikö olisikin hyvä?:)
luonnon suojelu on tietyissä määri tarpeellista kuha se ei estä toisten elinkeinoa eu on siitä selvä esimerkki mitä taas luontoaktivisteihin tulee kaupunkilais tytöt painukoot hiitee jos puitte kaato tai karhu ampumine omalla maalla jos seo raatellu hepose tai jonku muu koti eläime huvita nii mitä me sitte tehrää ku palkka häviää nalle masuu sama koskee susia vaikkei nesitä ilkeyttää teekkää mutta se o pakko meirä kannalta
Hallitus kyllä vastusti polttopuudirektiiviä, mutta alistui EU:n valtaan, vaikka sen pitäisi tietää puulämmityksen ja ulkonuotioiden suosio maassamme!
Itketään että EU on vienyt itsenäisyyden, muttei silti pystytä kertomaan sen yksipuolisesti sanelemia
sääntöjä.
Ainakin minulle itsenäisyyden menetys tarkoittaa vieraan vallan käskyvaltaan kuulumista. Jota EUn kaltainen yhteistyö euroopan maiden kesken ei ole.
sitten itket kun oot kerran tyytyväinen?
eikä vastustanut käytännössä mitään.
Silloin saamme EU:sta etuja joita muuten emme siasi!!
siasi?? jokin uusi eu sana vissiin?
...sitten "ihmen"... ? Uusi sana?
Mitä helvetin väliä sillä on? Kyse on kuitenkin EU:n edusta, oli Suomella miten oli.
Hyvä muistaa että Suomi on 1 nen ja eu on ainaostaan paskakasa joka häviää itsestään ja käy nyt jo kuolinkamppailuaan että suuntaa vähäiset voimasi johonkin tuottavampaan kuin euhun siinä ne menevät ihan hukkkaan:)