munkkirinkilä

pian valmis
rasvakeittimen kylvystä
odotan
pian sokerikuorrutus

sinä feminiininen herkku

iltakahvi
tumma ja lämpöinen
miten kaipaatkaan
tilkan kermaa

reikämunkkini
suljen silmäni
puraisen
puraisen reilun palan

kermakahvini
tule mukaan makujen
synbioosiin

röyhtäisen
1172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

runo. Pakko aamulla poiketa paikalliselle huoltoasemalle nauttimaan munkkikahveet töihin mennessä.

Kun jaksais odottaa. Ei, netistä resepti. Mä alan munkin paistoon!

Kiitti kovasti vaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aurinkohepoinen1 kirjoitti:

pian valmis
rasvakeittimen kylvystä
odotan
pian sokerikuorrutus

sinä feminiininen herkku

iltakahvi
tumma ja lämpöinen
miten kaipaatkaan
tilkan kermaa

reikämunkkini
suljen silmäni
puraisen
puraisen reilun palan

kermakahvini
tule mukaan makujen
synbioosiin

röyhtäisen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu