Demokraattien presidenttiehdokkuutta tavoitteleva Barack Obama onkin vuosia koraanikoulua käynyt kiihkomuslimi, tiedettiin viime viikolla kertoa puolueettomissa amerikkalaismedioissa.
Tällaisiako ovat pro-terroristien suosikit? Tietenkin palstan USA-vihaajat toivoisivat, että maailman ainoasta supervallasta tulisi Mekkaan päin kumarteleva terrorivaltio, mutta onneksi asia on amerikkalaisten demokraattisesti päätettävissä.
On siis hyvä, että Osa... ei kun siis Obaman tausta on tuotu hyvissä ajoin ennen vaaleja julki, jotta valistuneemmat äänestäjät osaavat varoa.
Kyllä Yhdysvaltain jalo kansa tarvitsee Bushin seuraajaksikin johtajan, jonka kristitty vakaumus puhuu oikeamielisyyden puolesta!
Obama bin Ladenin jalanjäljissä?
4
198
Vastaukset
- Ilahtunut mies
Hillary Clinton, joka miellyttävästi haukkuu Bushin Irak politiikan. Bush on antanut koko käden pahuudelle.
- Grustnij
Hämmästyksesi tuosta uutisesta on varsin paikallaan, onhan se jo viime viikolla todettu perättömäksi puolueettomissa amerikkalaismedioissa. Jopa "puolueeton" FOX:kin on tainnut oikaista väitteensä.
http://www.cnn.com/2007/POLITICS/01/22/obama.madrassa/index.html
http://www.msnbc.msn.com/id/16842036/site/newsweek/page/2/ - tiedonantaja
Säälikäämme Bushin tappokoneistoa ja hänen avuttomia avustajiaan, jotka vain imevät verta ja öljyä.
Onneksi Bushin nolo aikakausi on pian ohi tavalla tai toisella......
Seuraava presidenttti on nainen, jo muuttaa usanistien kulkusuunnan terveeksi ajattelevaksi valtioksi. Barack Hussein Obama ilmoittautui tänään 10.2 mukaan USA:n demokraattien presidenttiehdokaskisaan.
Vuoden 2005 alusta alkaen hän on toiminut Yhdysvaltain kongressin tarmokkaana ja aikaansaavana senaattorina Illinoisin osavaltiosta.
Hänen kannatuksensa kasvaa varsinkin värillisen väestön keskuudessa aivan räjähdysmäisellä voimalla!!!
Hänen ja lopullisen ehdokkuuden tiellä on enää vain yksi este, hänen pahin kilpailijansa Hillary Clinton.
Uskon, että Obaman valinta Yhdysvaltain presidentiksi olisi maailmalle suureksi onneksi !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso224632Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1544100Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133386Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673066- 862764
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512642Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282383- 372313
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211620- 201615