Kertokaa mielipiteitä Annasta ja mikä hänen s-postiosoite on?
Anna Abreu
Duppi
152309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hyvä perse.
perus söötti 16v tyttö joka osaa laulaakin jonkun verran, mutta liian nuori kenenkään esikuvaksi/idoliksi eikä rahkeet riitä täyspäiväiseksi laulajaksi VIELÄ.
sähköpostiosotettaan tuskin on antanut jakeluun:D mutta irc-galleriassa on kuvia, niin sinne varmaan voi kommenttia heittää.
..Annan nick on irc-gallerias?
on ehdottomasti lahjakkain laulaja tänä vuonna. ellei hän ikänsä puolesta (ja paljon parjausta osakseen täällä saaneena) voita, kuulemme taatusti hänestä parin vuoden kuluttua, mikäli jaksaa/huvittaa pitää taitoaan yllä ja kehittään ääntään ja tekniikkaansa. mitäpä tuosta muuta sanomaan? söpöhän hän on kuin mikä!
Idolsissa kilpaillaan ainakin mun tietääkseni laulutaidoilla, ei ulkonäöllä. Se on ihan sama vaikka idoli ois noita-akan näkönen, kunhan vaan osaa laulaa
Idolsissa ei haeta laulajaa vaan nimenomaan idolia, johon usein liittyy jossain määrin myös ulkonäkö. Kansahan sen lopulta päättää kuinka paljon ulkonäöllä on merkitystä.
Laulu on EHDOTTOMASTI tärkeempää kuin ulkonäkö. Idols EI ole kilpailu, jossa etitään sellasta, jolla on hyvä ulkonäkö ja viis veisataan laulutaidosta. Sitä paitsi ette te nää idolin naamaa, kun sen kappaleet kuuluvat radiosta. Annan esitys eilen ei ollut kovin hyvä. Jos Idolsiin on mennyt pelkän ulkonäön perusteella, on väärässä paikassa.
"Idolsissa kilpaillaan ainakin mun tietääkseni laulutaidoilla, ei ulkonäöllä"
alla lainaus siitä mitä hetki sitten sanoin:
"Anna Abreu on ehdottomasti lahjakkain laulaja tänä vuonna"
ja LOPUKSI totesin, että "onhan hän myös söpö kuin mikä!"
"Se on ihan sama vaikka idoli ois noita-akan näkönen, kunhan vaan osaa laulaa"
Totta. Minulle ainakin näin. Aika monelle täällä tosin näyttää nousevan muut asiat (kuten ikä, syntyperä ja seksuaalisuuntauminen) tärkeimmäksi. Heidän idolinsa ei myöskään saisi olla räiskyvä ja avoimesti tunteensa (paitsi itkun) näyttävä. Eli iloita ei saisi liikaa... omituista, ettei suomalaiset vieläkään keskimäärin kykene iloitsemaan toisen menestyksestä, vaan kokevat ilonryöpsähdykset ja riemunkiljahdukset ärsyttävinä piirteinä. kateus on niin syvässä joissakin...
Voi kuule osaan lukea erinomaisesti. No kyllä se Anna ihan hyvin laulaa, mut on siel parempiakin laulajia. Itelläs taitaa olla lukutaito vähän kadoksissa. Pitikö äidin lukea sulle viesti että tiesit mitä se tarkoittaa?
Mut kiitos hyvistä nauruista.
Päivän vitsi.
Onko missään Annan nettisivuja tai galleriakuvia tms?
Ei oikein löydy mitään muuta kuin Iltalehdestä:
http://www.iltalehti.fi/viihde/200701185601858_vi.shtml
Tonne Findanceen varmaan tulee jotain jatkossa:
http://www.findance.com/artistit.php?artisti=Anna Abreu
eikä pelkästään kauneutensa ansiosta, vaan siis kyllähän tyttö laulaa osaa...se että se on vasta 16v ei oo mikään ongelma, nuo "16v on liian nuori idoliksi" tyypit on vaan helkkarin kateellisia kun ite ei menestyny vielä 16 vuotiaana missään, ja nyt kun ei enää oo ite sen ikänen, pitää kaikkien 16 vuotiaiden olla samanlaisia loosereita. Voi tietenkin olla sitäkin että jotkut on yrittäny 16 vuotiaana päästä läpi, mutta ei oo ite päässy niin pitää sitten alkaa yleistämään että "eihän kukaan 16v voi pärjätä kun en itsekään silloin"..jotkut pääsee pitkälle, jotkut ei...ei siinä iällä oo merkitystä
Näyttää tyttö täyttävän 17 vuotta ensi viikon keskiviikkona.
suoraan sanottuna kopio! persoonaton! kuunneltava lauluääni - hyvä, mutta kopioitu muilta.
miks ihmeessä ne on laittanut idolssiin sitten niin että jo 16 vuotiaat saavat osallistua?! Miks sitten ite sanoo 16 vuotiaille hyville laulajillekkin että saisi olla ikää enemmän? Muuttaisivat ikä rajaa sitten vaikka 18 vuotiaaksi!