pitääkö paikkansa, että uutisvankkuri on luopunut, eli on luopio ?
Uutta tietoa
UPI_potkuri
7670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
asiaan valitettavasti.
Mutta jos on niin siinä on ysi pelastunut lisää
kun on jättänyt uskontobisnestä harjoittavan seuran.
Raha on tänään torniväen jumala jota pokkuroidaan ja kumarrellaan kilvan.
Yritätkö levittää perätöntä huhua aivan niinkuin Luopioilla on tapana? UPI ei luovuta koskaan! hän kestää loppuun asti!
>>Yritätkö levittää perätöntä huhua aivan niinkuin Luopioilla on tapana? UPI ei luovuta koskaan! hän kestää loppuun asti!>>
Mistä ihmeessä voit olla niin varma?
Ja mitä loppua tarkoitat? Kuolemaako?
Mistä ihmeessä voit olla niin varma?
JEHOVA ON KERTONUT
Ja mitä loppua tarkoitat? Kuolemaako?
Kyllä, ellei harmageddon puhkea kukkaansa ennen sitä.
toisesta ihmisestä?????
Kukaan järkevä ihminen ei mene takuuseen toisesta ihmisestä, koska meillä jokaisella joku luuranko on kaapissa- ,niin sinullakin.
Mitään et ole oppinut elämäs varrella muuta kuin Jt opin.
usko, mihin on lapsesta saakka kasvattu, on ainoa oikea. Luterilaiset ja muut ortodoksit saavat sen kokea harmagedonin lähestyessä.
Upi on uskossa ja käy oveltaovella. Eikä ota korvausta vartiotonista eikä kadotetusta paratiisista ennallistettuun paratiisiin kirjasta.
Usko, että pian kaikki tuhotaan ja valiojoukko 144 000 hallitsevat maailmaa ja maanpäälle herätetään oikeat jehovantodistajat.
Kaikki vääräuskoiser saavat tuomionsa harmagedonissa.
Onko ainoa oikea alias UM ?
Tuo maksuttomuus on helpompi uskoa kuin monesta muusta.
Aherrus on helpompi uskoa kuin monesta muusta, koska hän poistui U & E net-palstalta saatuaan todistamistehtäviä kirjoituksilleen. Ihmisen mieli saattaa äärimmäisen ahdistavissa tilanteissa toimia niinkin, että todistuksen väitteelleen saa siitä, jos saa muita ihmisiä liittymään "meikäläisiin".
Ja on totta, että menneissä ennustetuissa maailmanlopun hetken odotuksisa ei kaikki ole ottaneet opikseen, vaan tosiaankin eivät ole antaneet periksi ja selittäneet että...