eli mulla menee umpeen luottotietomerkintä lokakuun lopulla tänä vuonna.eli saanko minä sen jälkeen esim. pientä vippiä esim. pikavipin kännykällä.mulla on työpaikkakin tiedossa.kiitti paljon.hyvää kevättä..
luottotiedot menneet ,mitenkäs lainaa??
reikikkö
102277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
KYLLÄ SINULLA ON MAHDOLLISUUS SAADA LAINAA JA VIPPEJÄ,MUTTA ÄLÄ IHMEESSÄ SORRU TAAS VELKOIHIN,KOSKA OOT KUSESSA HETKEN PÄÄSTÄ.
ihmeessä (provo) miksi sitä lainaa pitää saada heti kun näyttää vähän paremmalta? Elätkö sen vuoksi että saat lainaa? Onhan se hienoa ajatella ensimmäisenä lisävelan tekoa kun työpaikkakin on "tiedossa" eli tarkoittaa "tuolla mä haluaisin työskennellä, ehkä haen ens viikolla tai kuussa sinne".
no se on yksin sun mielipitesi.eikö itelläsi ole koskaan ollut puutetta rahasta edes pienestä summasta?kyselin vain ihan pientä laina summaa jonka pystyy varmasti maksaan takasin jos sattuisi joskus tarvimaan.ja mulla on jo työpaikka.perjantaina teen sopimuksen anteeksi vaan käykö kateeksi onko itelläsi edes töitä?
että jos vaikka oppisit jotain. Ei ole ollut pulaa rahasta, olen käynyt töissä. Ja kiitos kysymästä, kyllä töitä riittää. Enemmänkin voisi tehdä jos tunnit vuorokaudessa riittäisi.
Mitäs jos nyt syksyyn mennessä säästäisit tilillesi sen pikavipin - tai vaikka toisenkin - summan. Ja ottaisit tililtäsi rahaa sitten tarpeen mukaan. Sitä kutsutaan vastuulliseksi taloudenhoidoksi ja silloin ei pääse iskemään puute pikkurahoista.
Kriittinen on taas sivupersoonineen vauhdissa:)
Montahan eri nimimerkkiä sillä on?
ei edes luottotiedot vielä puhtaat ja uusista vipeistä/lainoista jo unelmoidaan, eipä kovin hyvä malli..
mutta kysymykseen, se selviää kokeilemalla..lainoissa painaa paljon muukin kuin puhdas nimi..toki kännykkä vippejä saat, mutta on tyhmän hommaa niitä ottaa, varsinkin kun on ollut nimi jo mennyt, niin kohta se menee uudestaan..
nyt tietysti voit sanoa että ei mee, oon oppinut, mutta voisi sanoa että et ole koska noita vippejä halajat
Mihin sinä töihinpääsyn jälkeen pikavippiä tarvitset? Työstä maksetaan palkkaa.
kyllä nyt on kaik moralistit ja haukkujat sattunu samalle ihmiselle. olkaa vaan tyytyväisiä omaan köyhyyteenne ,mut vastailkaa edes kaverille asiallisesti .mikä tannttojen tyyli.
Tuo neuvo oli ihan asiallinen. Jos työtä tekevän talous näyttää siltä, että nyt jo haaveillaan loppuvuoden vippejä, kunhan luottotiedot sen sallivat, niin taloudenhoito on pahasti retuperällä. Ja oikea keino saada se kuntoon on tasoittaa tulot ja menot. Menoista on hyvä leikata kaikki hömppäluotot pois. Niihinkin meneville korkoeuroille on pienituloisilla varmasti järkevämpääkin käyttöä.