Puolue jolla on korvat:

Puolue jolla on korvat, kuunnelkaa tämäkin:

Suomen kansa ei ole kiinnostunut Natostanne!
5510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kun konservatiivi Merkel vaatii natsisymbolien poistamista EU:sta

ja KGB-kommunistinen agentti Putin on Kokoomuksen yhteistyöpuolueen Venäjän yhtenäisyys henkinen johtaja,

ja Euroopan neuvosto on 2006 tammikuussa määritellyt kommunismin natsilaisuuden kaltaiseksi rikolliseksi opiksi

NIIN KOKOOMUS:

pitääkö hakaristin ohella sähkö poistaa EU:sta kun Lenin määritteli, että kommunismi on Venäjän sähköistämistä?

Äänestä
  • Venäjän vienti on vaarallista. On totta, että Venäjä on köyhä paskaläjä, joka tarvitsee kaikkea

    toppatakkeja, kananmunia, maitoa ...

    Se ei pysty tekemään mitään joten siinä mielessä ko. valtio on hyvä paskaläjä, että sillä on öljyä.

    Mutta Venäjän kauppa sitoo Suomea venäläisiin, aiheuttaa heidän tuloaan Suomeen, venäläiset ovat suomalaisvastaisia rasisteja, jotka ovat väärentäneet historiansa suomalaisten haukkumiseksi ja opettavat valheita suomalaisista venäjän kouluissa

    venäläiset ovat tappaneet sodassa 100 000 suomalaista hyökkäämällä Suomeen muka Pietarin puolustamiseksi, ja Pietarin venäläiset ovat ryöstäneet suomalaisugrilaisilta heimoilta tappaen ne alta Pietari Suuren aikoihin: hyvä silloin on väittää että suomi on vaaraksi kun itse on tunkenut alueelle.

    Venäjä ei ole maksanut suomelle sotakorvauksia 100 000 ihmisen tappamisesta täällä ja venäjä riitelee jokaisen mahdollisen reunavaltion kanssa

    Viro, Latvia, Liettua, Valko-Venäjä, Ukraina ... puhumattakaan Tshetsheniasta jossa venäjä kylmäveristesti tekee vaiettua kansanmurhaa.

    Tällaista valtiota ei pidetä suomalaisille tärkeänä VAAN TÖRKEÄNÄ, ja sen kanssa kauppa on pidettävä minimissään: EI TOPPATAKKEJA VENÄJÄLLE EI MUNIA EI MAITOA ... KOSKA SUOMI EI OLE MAATALOUSMAA

    Ei sellutehtaita venäjälle, koska ne maksavat rutosti ja venäjä voi varastaa ne.

    Sahoja voidaan perustaa.

    Venäläiset rekat ajettava tiemaksuin pois Suomesta.

    Venäläisiä turisteja ei suomeen YKSIKÄÄN TURISTIMAA EI OLE RIKAS italia, kreikka ...
    turismi on onneton elinkeino, JA VENÄLÄISIÄ EI TÄNNE HALUTA.

    Kyllä se siitä, kun YYA unohdetaan venäjään aletaan vihdoinkin suhtautua arvostelevasti ja kriitisesti.

    2006 HALONEN PIILOTTELI PUOLI VUOTTA PUTINISTIEN TEKEMIÄ RAJALOUKKAUKSIA SUOMEN ILMATILASSA ITÄMERELLÄ MAAN
    JOKA AMPUI ITSE ALAS KOREALAISEN MATKUSTAKONEEN (ja on todisteita että kone oli jo päässyt pois Venäjän ilmatilasta eli ne tekivät murhan kansainvälisillä vesillä?).

    Äänestä

Kokoomuksen rehellinen siipi ei oikein tykkää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natoton kirjoitti:

Puolue jolla on korvat, kuunnelkaa tämäkin:

Suomen kansa ei ole kiinnostunut Natostanne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu