Miks muijien pitää olla täysin poslari et mies suostuu suuseksiin tai seksiin yleensä?
Mut sit taas miehen kalua pitää lutkuttaa vaikka se olis sama ku lutkuttais pulloharjaa!!!!!
eli muijien täytyy olla karvattomia ja miesten pehkot saa rehottaa!!!
Ja tää on fakta ! Kommentoikaa!
Mut sit taas miehen kalua pitää lutkuttaa vaikka se olis sama ku lutkuttais pulloharjaa!!!!!
eli muijien täytyy olla karvattomia ja miesten pehkot saa rehottaa!!!
Ja tää on fakta ! Kommentoikaa!
Vastaukset 29
Vanhimmat
miehet yleensä pitää karvattomista naisista ja naiset taas karvaisista miehistä.
ja toisaalta eihän siinä kullissa ole läheskään niin paljoa karvoja kuin siistimättömässä naisen alapäässä... ei ihan noin voi asioita verrata
Ite olen nainen (posliini)ja en todellakaan tykkää karvaisista miehistä! Tota tohon siistimättömään alapäähän voisin kommentoida asiaa näin.. Naisen klitta on käytännössä surkastunut miehen terska. Joten siinä nyt tuskin kovin montaa karvaa kasvaa niinkuin ei kovinmontaa karvaa miehen terskassa. Joten jos nyt haluu ni häpärit voi siirtää syrjään ja näin ei karvat häiritse. No on siinä kuule ihan tarpeeks karvoja siinä varressa usko pois... Joten pääsemme taas alkutilanteeseen että miks miehet ei aja varresta karvoja jos kerran muijankin tarvii ajaa???
ne on kuule aika hankala ajaa siitä varresta pois...mietis nyt, höylälläkö? (=varsi verillä!)shaverillä jää taas sänki
Ei kaikki naiset ehkä tykkää karvaisista miehistä, mutta monia näköjään runsas vartalokarvoitus kiihottaa.
"miks miehet ei aja varresta karvoja jos kerran muijankin tarvii ajaa??? "
No eihän ne muijatkaan (enemmistö) niitä tunnu paljoa ajelevan, prkl !
Olet positiivinen poikkeus Santtu :))
Santtu ihailen asennettasi,olisinpa tavannut sinun tapaisen naisen. itse olen ajellut kaikki karvat kaulasta polviin toista kymmentä vuotta, alkuun parta höylällä, nykyään epilaattorilla ja pinseteillä. Naimisissa ollessani olisin halunnut muutakin kuin ns. normaali sexiä, anaali/suusex esim. mutta vaimo ei halunnut näitä, Asenne oli että luojan luomat karvat niitä ei saanut poistaa. kiva kun joskus yritti nuolla pillua niin sai nyppiä sen jälkeen karva tuppoja suusta, ei hirveesti innostanut. Minä olen henkilökohtaisesti sitä mieltä että kullin varresta karvat pois nyppimällä, alkuun se sattuu mutta kun niitä poistaa toistuvasti ei enää tee kipeetä ja uudet kasvavat entistä harvempina.
Esimerkiksi muslimimiehet ja suurin osa arapeista harrastaa karvatonta tyyliä, siis myös miehet. Itsellä on kokemuksia näistä miehistä. Olen ehdotomasti karvottaman miehen kannalla. Suihinottokin on hauskempaa kun pehko ei tunkeudu nenään. Siinä on haastetta teille apinamiehet.
"arapeista"
Ripa taas asialla
Kyllä se kuule Mach 3:lla onnistuu ihan hyvin eikä tule mitään veri jälkiä.. Ei se ero tippaakaan minkään muun ihon ajamisesta (mukaan lukien kasvot)..
Itse kyllä suosin enemmänkin tuota epilointia pinseteillä! Jos tuota ei tekisi, niin varsi olisi TOSI karvanen!
Minulla on ollut mies arabi. Sen kanssa minulla on kolme lasta.
Onko ripa joku arabi??
Lueskelin noita sivuja http://members.surfeu.fi/pks_naturistit/ Onko ne kaikki karvattomia?
Hyvää tietoa tuntuu olevan ainakin. Mites sä pallien karvat poistatat? Eikös sieltä ole aika tuskasta nyppiä?
Ei kaikki pks:äläiset ole karvattomia, kyllä sinne on tainut karvallisia(kin) jo ilmestyä...
Mitä tulee palleihini, niin ei se niin hirveesti nipistä. Muistaa vain toisella kädellä pitää nahkaa kireellä ja paikoillaan kun pinsetillä nyppäsee karvan pois.
Enemmän sattuu reiden yläpinnasta karvan irti nyppääminen!
Pallien nyppiminen ei ole tuskaista, kun muistaa toisella kädellä venyttää pussien ihoa ja pitää sitä paikoillaan nykäisyn aikana..
Enemmän reiden yläpinnan nyppiminen sattuu!
Käsittääkseni PSK:ssä on jo nykyään mukana karvallisia..
Pallien nyppiminen ei ole tuskaista, kun muistaa toisella kädellä venyttää pussien ihoa ja pitää sitä paikoillaan nykäisyn aikana..
Enemmän reiden yläpinnan nyppiminen sattuu!
taitaa poitsun kädet täristä liikaa tai koko ajamisen käytännön idea mennyt pahasti metsään.
höylällä nimenomaan varresta pois. eipä ole verillä eikä millään jäljillä ollut täällä päin sen jälkeen. kasseista kanssa.
yritetään nyt olla vielä hauska: vedä höylällä terien mukaisesti alaspäin, älä oikealle tai vasemmalle. auttaa kummasti.
Usean vuoden ajaneena miehenä kummaksun todella, miten et vi saada ajettua. Olen höyllä samalla kun ajan oparran, ajanut muutkin karvat. Saunassa tai suihkussa se käy hyvin. Mitään haavoja ei ole tullut, partavaahtoa leukaan ja munille ja jälki on hyvä.
Karvattomuudessa on sekin hyvä puoli, karvat ei ole tiellä, seksi tuntuu kivalta, kosketus on aitoa, siis mikä on vastaan karvattomuutta?
Vaimonikin tykkää kun ei ole karvoja, suihinottokin otto on kivaa, sehän vilkastuttaa avioelämää.
ei voi vaatia sitä toiselta näin se on .
Ja sillä että onko posliini tai karvainen luonnollinen ei ole juurikaan vaikutusta
Sulla pitää olla kyllä siellä yläpäässä jotain korvienvälissä että on myös tunteita olemassa
Tässähän se on että ihmiset vain seilaa yksinään kun ei osata enää ajatella eikä käyttääpäätä ei uskalla ihmiset rakastua ja nauttia toisistaan
välittää rakastaa luottaa olla rehellisiä .
Kaikkihan on tylsää jos ei ole mitään tunteita olemassa ja niin taas menoksi ja etsiä ja kohta on se luu vain kädessä .
Sellaista se elämä on . Yrittäkääs nyt jo muutakin miettiä kuin sitä onko alapää minkä näköinen .
Eihän kukaan voi vaatia toiselta mitään ja totta se on että kyllä ne muut tunteet pitää olla ratkaisevammat kun se minkäverran karvoja kasvaa.
Toki se on kauniimman näköistä niin miehellä kun naisellakin jos siistii karvoitustaan ja onhan se mukavampi suuseksissä kun ei hirveätä pehkoa ole.
Kauneus on katsojan silmässä tässäkin asiassa.
Itse olen ajellut ja kauan karvoituksen pois. Voin vakuuttaa että tuntoherkkyys sukuelinten osalla on vallan toinen, kun se että on paksu karvoitus. Tykkään todella paljon siitä kun vaimoni ottaa mun pallit suuhun ja imeskelee. Melkein orkku tulee, kun samalla vähän auttaisi.
Samaten vaimoni suorastaan huutaa kun kielellä lipsutan, se nauttii siitä todella paljon. Karvattomuus on seksin paras lääkitys, se vilkastuttaa kummasti.
Itsekkin pidän enemmän karvattomasta tai ainakin vähä karvaisesta naisesta. Itsekkin siistin ja välillä pallit karvattomaksi ajelen. Tiedän tunteen kun nainen ottaa pallit suuhun, meinaa tulla välittömästi ja hyvää tekee. Mutta onko karvattomuus paras lääkitys, siihen en osaa sanoa.
Toi faktas oli täysin huuhaata.
Meillä mies on karvaton ja minulla on karvapehko ja hyvin suuseksi sujuu 69-asennossa ja muutenkin.
Jos otan äijältä suihin, ehtona on ei pulloherjaa vaan karvattomat pallit ja karvaton mulkku. Se että mies pitää itsestään huolta, samoin kun nainen, ei ole paljon vaarittu. Miehet siinä on teille haastetta, pallit ja yläkarvat pois silloin seksikin on paljon hauskempaa kun puoliapinan tyylissä.
Itse olen karvaton ja rakastajattareni pitää siitä, kuin hullu puurosta! Ajelin tänään hänetkin posliiniksi!
Eli kyllä naisillakin on oikeus vaatia, että mies on posliini!!! Nouskaa barrikaadeille ja vaatikaa miehiltänne karvattomuutta!.. Jos ette saa (karvattomuuta), niin mies ei saa.. ;-)
Jos otan mieheltä suihin, joka on muuten hiton kivaa, ei minun nenään tunkeudu karvoja. Jos ei ole posliini palleja myöden, jää kyllä ehdottomasti ilman, saattaa jäädä myös ilman seksiäkin minun kanssa. En seurustele apinamiehien kanssa, vaan sellaisten jotka pitää itsestään huolta.
... sinunlaisiasi naisia olisi enemmän!!!
Niin..
a) me miehet oppisimme huolehtimaan "siisteydestämme" enemmän (itse olen vuosia siistinyt itseni...)
b) naiset saisivat enemmän nautinnollista seksiä, eikä heidän tarvitsisi valitella sitä, että he eivät TAASKAAN saaneet orgasimia.. Sillä mienet antaisivat varmaankin paljon suuremmalla joukolla naiselle kielihoitoa.. ;-)
Suomen miehet vaan päättää itse, onko ne apinamiehiä vai siitiä miehiä.
Niin kirjoitin, minulle ei kuitenkaan käy apinamies, mutta en luule olevani ainoa tämän vaatimuksen esittävä ihminen, vaan joukko on jatkuvasti kasvava.
Itse olen muuten liittynyt PKN porukkaan. Havaitsin että niillä on hyvää kerottavaa, ja vastaa täysin minun haluaamaa tyyliä.
Mikä on toi PKN porukka????
Kuinka usein miesten pitäs ajella karvoja???
Koko ajanko ihan posliinina???
Kyselit tuosta PKN porukasta, ne on karvattomia nudistia. Mitä sitten tulee itse ajamisen, tarve syntyy siitä kuinka nopeasti karvat kasvaa. Itse ajelen noin kerran viikossa, lauantaina kun on saunapäivä. Niitten sivulla lukee että sinne pääsee muutkin, kun karvattomat.
Oletko käynyt heidän sivuilla, niissä on aika laaja tieto? Se on: http://members.surfeu.fi/pks_naturistit/
mutta itse olen omalla värkkien vähäkarvaisuudellani onnistunut tartuttamaan touhun idean jokaiseen niiden parissa asioineen osapuoleen.
kyllä sitä selkää raavitaan molemmasta suunnasta. jaettu ilo on moninkertaista, tietääkseni.