Mäenpään äänisaalis

Mitäs sanoo Olavi seuraavaan ennusteeseen? Näissä vaaleissa helsinkiläinen sivarikin saa enemmän ääniä kuin Turun rupu. Taas nähdään rotannaama TV:ssä sormi pystyssä pälvikalju ja iso luomi loistaen ja niska sano niin maan perusteellisesti nykien.
2499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mäenpään äänimäärä on näissä vaaleissa ennätyksellinen n.7500. Se vain on valitettavaa ettei listan kokonaisäänet riitä. Lisäksi vielä Turun piirin persutkin syövät 1500 äänen potillaan - vaikkakin vaatimattomalla - ratkaisevasti Ollin kannatusta.

Vetele sinä Kullervo vaan "kallervoihis", sillä et ole politiikassa yhtään mikään!"

Äänestä
  • Annan aaneni Ollille vaikka maksankin Kokoomuksen jassaria.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kullervo kirjoitti:

Mitäs sanoo Olavi seuraavaan ennusteeseen? Näissä vaaleissa helsinkiläinen sivarikin saa enemmän ääniä kuin Turun rupu. Taas nähdään rotannaama TV:ssä sormi pystyssä pälvikalju ja iso luomi loistaen ja niska sano niin maan perusteellisesti nykien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu