KEPU viime eduskuntavaalien alla puhui pienten eläkkeiden tuntuvasta kohentamisesta ja ruuan arvonlisäveron alentamisesta, mutta hallitusvastuussa ollessaan KEPU ei ole kumpaakaan asiaa edistänyt.
Tätähän se on ollut KEPUlla aina. Sitä paitsi mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanenkin sanoi, että ei KEPUn vaaliohjelmaa kannata ottaa vakavasti. Viime vaalien alla silloinen puheenjohtaja Jäätteenmäki kuvasi puolueen vaaliohjelmaa "läystäkkeeksi".
Mitäpä muuta voi sanoa. KEPU PETTÄÄ AINA!
KEPU. Vähän kuin itseäsi pettäisit.
11
933
Vastaukset
- Kelmi-Korhonen
Kepun vaalilupaukset tehdään vaalikarjan höynättämiseksi. Ei niitä pidä ottaa totena.
- taas asialla
kaikkein suurin valehtelija,kuten puolueensakin.hyvä että ei yhteistyöstä tuollaisten kanssa enää pouhuta.
- Otsikossa hymiö
...
- Kepua en enää äänestä
Eilen tuli hieno dokumentti tv:stä. Siinä kerrottiin miten kepun nuoret edustajat pannaan maalla kiertämään rahaa ja kiristämään mm. vanhuksilta suoraveloitussopimuksia Kepun toiminnan rahoitukseen.
Yksikin vanha rouva ei edes kunnolla tajunnut, mitä Kepun rahankiristäjä oli tekemässä. Hän kuvitteli antavansa kertasuorituksena 30 euroa, mutta kyse olikin jatkuvasta maksusopimuksesta.
Kepun laiton rahankeräys olisi saatava kuriin samalla tapaa kuin pikaluotot.- Vähän pienempää ääntä
Torituomioistinta ei meillä ole
- faralkk
Jos keskustalla olisi ollut yli 101 kansanedustajaa, olisi voinutkin toteuttaa. Mutta koska ei voi yksin muodostaa hallitusta, pitää tehdä yhteistyötä. demarit ei kannata ruoan alv:n tai eläkkeiden alennusta, koska niiden kannattajat saa ay-liikkeeeltä hyvät eläkkeet. köyhimpien asialla ovat oikeasti vain keskusta ja vasemmistoliitto, niin hassulta kuin se kuulostaakin.
- Otsikossa hymiö
...
- mitään näistä
Kepu ei ole tällä vaalikaudella ajanut mitään näistä. Hallitusohjelmassa nämä olivat, mutta ei Kepu niitä toteuttanut.
Kepu on jälleen kerran pettänyt äänestäjät.
- olen sitä mieltä,
että kaikki eläkkeet tulisi poistaa. Itsekukin tulkoon toimeen omillaan. Känä on hyvä ihminen.
- sympaattinen...
ihminen. Tai ainakin tuot kokoomuksen syvimmän periaatteen rehellisesti julki. "Itsekukin tulkoon toimeen omillaan".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään16415247Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903755Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1373054Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791504Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?541466Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1591407Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151304Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141274- 811101
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin2081029