Valitkaa uusia ihmisiä Eduskuntaan?

..ajavat vain omia etujaan...katsotaan auttaako muutos...jos ei perustetaan kaksipuoluejärjestelmä?

Jussi Turuust
1289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jo joutaisi entiset miehet ja naiset tekemään oikeata työtä oikealla palkalla ja tulosvatuullisesti...?!

Mitäköhän he saisivatkaan aikaan...potkut alle kuukaudessa?

Ovat tottuneet niin helppoon elämään...7kk edustusta baarissa ja 5kk vapaata....?!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhat väärämieliset kirjoitti:

..ajavat vain omia etujaan...katsotaan auttaako muutos...jos ei perustetaan kaksipuoluejärjestelmä?

Jussi Turuust

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu