Suru

joka koskettaa monia. Kirka on menehtynyt.. Ei kuulu feministipalstalle, mutta Kirka oli yksi suomalaisista lempilaulajistani. Ja surun tekee vielä sekin, että lempparikirjailijani Sidney Sheldon menehtyi myös.. Nyyh!!

Joten olisimmeko tänään ihan siististi, eikä nokittaisi toisiamme, vaan pohdittaisiin vaikka hetki mikä on positiivisin asia siinä kirjoittajassa, joka sinua eniten ärsyttää.. Voin aloittaa: Jöris, mutta positiivista hänessä, että jaksaa sitkeästi vastata ja aina kuitenkin jotakin juttua irtoaa..
6883
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä tällaiseen uutiseen jo loppuu muu sanailu tykkänään. Todella ikävää. Kirkanhan piti olla Tanssii tähtien kanssa ohjelmassakin. :(

Oli muuten minunkin yksi lempilaulajistani, etenkinkin kun olin nuori tyttö.

Äänestä

...."ärsyttääkö" jöris tässä nykysellään... siihen on ikään kuin tottunut.

Mutta onhan se ahkera kirjoittaja!

Äänestä

Tuntuu, kuin Suomen kiintotähdet tipahtelisivat joukolla taivaalta. Dannykö seuraava? Kirkan kappaleita en nyt suoraan sanoen muista yhtään, vaikka miehen nimi toki on tuttu; esittikö hän Joe Dassinin käännöksiä?

Äänestä
  • Aloittaja

    Kirkan kappaleita on varmaan: Leijat, surun pyyhit silmistäni pois, yli synkän virran, hengaillaan..

    Äänestä

  • Edellisvuonnahan maikarin "Tanssii tähtien kanssa" ohjelman tanssijan, Kristiina Elstelän, poika kuoli juuri sarjan alussa. Oli suuri yksityinen suru, jonka toki koko kansakin jakoi.
    Nyt nukkui pois eräs alkavan tanssiohjelmasarjan esiintyjä.

    Uskalletaanko ensi vuonna järjestää koko ohjelmaa?

    Dannyn kasvot näyttävät uusimmissa kuvissa väsyneiltä.

    Äänestä

Kävi oikeastaan samoin, kuin pari kk sitten Juicen lähdettyä.. Tapaan näin saikulla ollessani lukea lehdet netistä. Molemmat ovat olleet minulle mieleisiä, tosin eri tavoin. Mutta kyllä tämälaiset uutiset pysäyttävät.

Kirkan kohdalla suruviesti oli ehkä paljon odottamattomampi ja yllättävä, koska muistan hänet ahkerana kuntoilijana ja elämäntapojaan tarkistaaneena tyyppinä.. Mutta viimeiset kuvat, jotka hänestä näin, kertoivat kyllä jonkinlaisesta väsymyksestä. Tiedä sitten, mitä siinä on tapahtunut, mutta sitä ei voinut olla huomaamatta.

Sheldonin osalta myös ikävä juttu, luin useita hänen kirjojaan. Ei ne nyt mitään mestariteoksia olleet, mutta ihan mukavaa lomaseuraa.

Kannatan ehdotusta olla tänään siististi ja ketään loukkaamatta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7398197 kirjoitti:

joka koskettaa monia. Kirka on menehtynyt.. Ei kuulu feministipalstalle, mutta Kirka oli yksi suomalaisista lempilaulajistani. Ja surun tekee vielä sekin, että lempparikirjailijani Sidney Sheldon menehtyi myös.. Nyyh!!

Joten olisimmeko tänään ihan siististi, eikä nokittaisi toisiamme, vaan pohdittaisiin vaikka hetki mikä on positiivisin asia siinä kirjoittajassa, joka sinua eniten ärsyttää.. Voin aloittaa: Jöris, mutta positiivista hänessä, että jaksaa sitkeästi vastata ja aina kuitenkin jotakin juttua irtoaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu