Tänään taas vastaan ajeli kirkkaassa talvisäässä joku Volvo V70 sumaripelle!! Käänsin ympäri ja lähdin perään ja matka päättyi erääseen pysäköintihalliin. Odottelin että pelle poistuu riittävän kauas ja kävin reippaasti napauttamassa vasaralla sumarit tuusan paskaksi!! Pyyhkijän alle jätin lapun, jossa luki "ÄLÄ KÄYTÄ SUMAREJA SUOMESSA, PELLE!!". Oppiipahan perkele!
Sumaripellen opetus, osa 1
Raivostuja
111758
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
pakenit ? Vai mistä tupsahdit? Osaat ajaa vai?
tarinasi on edes totta, niin muistatahan pysäköintihalleissa olevan myös kamerat...
...haittaa? Oletko joku kateellinen paska ketä vituttaa kun omassa autossa ei ole sumuvaloja? Mitä ihmettä ne ketään haittaa? Eihän tuollaiset pikkutuikut edes häikäise. Ehkäpä joku psykiatrinen hoito olisi paikallaan.
Mutta kun on pimeä ja märkä tienpinta, niin jopa häikäisee.
Kyllä minun mielestä hoitoa tarvis nämä, jotka tieten rikkovat lakia.
Kyllähän ne tosiaan märällä häiritsevät välillä
Mutta eikös tämä sumareiden poltto ole homojen tapa viestitellä toisilleen.
Ostakaa lapsillenne kunnon leikkiautot, nii niitten ei tarvii aikuisiässä leikkiä, "mul on suurempi,hienompi, isommat sumarit ku ikinä kellää , hei oikeesti.."
sumarit jos oikein suunnatut. Itselläni ei moisia autossa ole, enkä laita. Käyttökielto lienee kekkoslovakian ajoilta kuten tuo referenssipelleilykin
jos kerran pienet sumarit häiritsee,tai asenna omaasi sumarit niin ehkä toi kateuskin helpottaa
No kokoomuslainenko se siitä kuittailee. Minusta itsekkyys ja se, ettei ota toisia huomioon on suurempi synti kuin kateus.
Mutta parempi olisi, jos vain katkoisit piuhat. Pelle ajelisi edelleen onnellisena, luullen sumareiden viestittävän hänen olevan urheilullisen ja taitavan autoilijan. Sumarithan tunnetusti madaltavat ja tukevoittavat alustaa, sekä tuovat muutaman extrahevosvoiman pellin alle.
-> Tyytyväinen pelle, mutta huomattavasti harmittomampi sellainen.
hyvä se oli tosi hienosti tehty... oot varmasti nyt tosi ylpee iittestäs..