Onko lehdissä aina totuus?

Koska täällä niin mielellään aina väitetään että lehdessä oli sitä ja tätä, niin eikö kansanuutisten juttu silloin ole totta ja nokia rikkoo lakia murskatessaan puhelimet. Eikö se ole rikos kun rikkoo lakia?

http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=15&news_id=20072584&rss=8#comments
6568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...ja miten tämä liittyi verkostomarkkinointiin?

Äänestä
  • Että aina kun jossain lehdessä kirjoitetaan negatiivisesti verkostomarkkinoinnista tai VM yrityksestä, niin näiden vastustajien mielestä ne jutut ovat aina totta. Ja sitten alkaa armoton linkitys näihin juttuihin.

    Äänestä

  • kysyjä ? kirjoitti:

    Että aina kun jossain lehdessä kirjoitetaan negatiivisesti verkostomarkkinoinnista tai VM yrityksestä, niin näiden vastustajien mielestä ne jutut ovat aina totta. Ja sitten alkaa armoton linkitys näihin juttuihin.

    valheellisia juttuja sitten on ollut?

    Äänestä

  • niitä kirjoitti:

    valheellisia juttuja sitten on ollut?

    Nokia on sen kaavan mukaan rikollinen yritys.

    Äänestä

  • valheellisia kirjoitti:

    Nokia on sen kaavan mukaan rikollinen yritys.

    mukaan? Kummaa sekoilua.

    Äänestä

Suurin osa lehti jutuista ei pidä paikkaansa aluksi, mutta sitten kun asiaa on käsitelty uudestaan ja uudestaan, niin jotain tottakin aletaan puhumaan.

Nimimerkillä kokemusta on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyjä ? kirjoitti:

Koska täällä niin mielellään aina väitetään että lehdessä oli sitä ja tätä, niin eikö kansanuutisten juttu silloin ole totta ja nokia rikkoo lakia murskatessaan puhelimet. Eikö se ole rikos kun rikkoo lakia?

http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=15&news_id=20072584&rss=8#comments

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu