Suomen hallitus sitoutuu USA:aa vastaan

Suomen hallitus, yhdessä monien muiden maiden kanssa, allekirjoittaa lain jolla se sitoutuu kamppailemaan USA/CIA:n harjoittamia kidnappauksia vastaan:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Hallitus suojelemaan ihmisiä tahdonvastaiselta katoamiselta/1135224730930
4454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eli syytä siihen miksi tällainen laki on tehty. Mutta eihän Pro-USA lehdessä tällaista voisi sanoa.

Oli kyllä jo aikakin että ihmisten (syyttömienkin) mielivaltaisiin sieppauksiin, kidutuksiin ja teloituksiin otetaan kantaa. USA:n viranomaiset ovat liian pitkään pitäneet oikeutenaan hävittää ihmisiä maan päältä pelkkien epäilyksien ja huhupuheiden perusteella. Siinä on taatusti mennyt lukuisa joukko rauhanomaisia poliittisia toisinajattelijoita samalla. Pidättäväthän USA:n viranomaiset kotimaassaan pikkutyttöjäkin Bushia kritisoivien nettiblogien perusteella.

Äänestä
  • on aivotonta roskasakkia, jotka eivät osaa tehdä muuta kuin apinoida muutaman älykkäämmän kaverin ajatuksia ja linkittää/copypastea niitä nettiin, sitten väittäen olevansa "älykäs kriitikko", samalla ihmetellen kun hörhön/kommarin/ironmikesin leima pamahtaa otsaan.

    Jos noita katoaa niin se ei haittaa ketään, kaikkein vähiten Bushin vastustajia.

    Äänestä

  • 90 prosenttia kirjoitti:

    on aivotonta roskasakkia, jotka eivät osaa tehdä muuta kuin apinoida muutaman älykkäämmän kaverin ajatuksia ja linkittää/copypastea niitä nettiin, sitten väittäen olevansa "älykäs kriitikko", samalla ihmetellen kun hörhön/kommarin/ironmikesin leima pamahtaa otsaan.

    Jos noita katoaa niin se ei haittaa ketään, kaikkein vähiten Bushin vastustajia.

    ei toisiajattelijoiden älykkäitä kommentteja...
    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000023301213

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ilahtuvat kirjoitti:

Suomen hallitus, yhdessä monien muiden maiden kanssa, allekirjoittaa lain jolla se sitoutuu kamppailemaan USA/CIA:n harjoittamia kidnappauksia vastaan:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Hallitus suojelemaan ihmisiä tahdonvastaiselta katoamiselta/1135224730930

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu