selittäkääpä

naispappeuden vastustajat miksi luterilaisia miehiä on vankilat pullollaan muttei naisia.
9383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...miksi uskomattomia miehiä ja naisia on vankilat pullollaan muttei uskovia?

Äänestä
  • ei ole vankilat pullollaan, vaan Jumalaan uskovia luterilaisia miehiä.

    Äänestä

  • naisia.. kirjoitti:

    ei ole vankilat pullollaan, vaan Jumalaan uskovia luterilaisia miehiä.

    Olenko väärässä? Olen mies, luterilainen ja tunnustan uskoa. En ole pelkästään uskovainen nimellisesti, vaan todellisesti. Olenko siis vankilassa? Luulisin, ettei minulla ole käsirautoja ja lyijypainoja jaloissa. Mielestäni kuitenkin täytän kaikki antamasi tunnusmerkit siihen, että minun pitäisi nyt olla vankilassa. Olenko siis ymmärtänyt asemani oikein, vai väärin?

    Äänestä

Siks ku naisia tarvitaan uskomaan (vaikka aijan seivästä)

Äänestä

luterilaisuus suosii rikollisuutta???

Äänestä
  • Luterilaisuus pitää kieltää.

    Äänestä

Urokset ovat aggressiivisia nisäkäslajeissa.

Äänestä

Jos Saatana levittää ja uskottelee valheitaan, eksyttää ja murhaa ihmisiä ja sieluja, niin tekeekö se Jumalan pyhästä sanasta epäluotettavaa?

Ei tee. Raamatun sana on silti totta.

Äänestä

Onko esittää ihan tutkittua tietoa, vai mihin perustat väitteesi. Vankilassa on taustaltaan hyvinkin erilaisia ihmisiä.

Omana käsityksenäni on, että vankilassa juuri uskoon tullaankin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vähäsyntinen kirjoitti:

naispappeuden vastustajat miksi luterilaisia miehiä on vankilat pullollaan muttei naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu