totuutta. Tässä on pyhien kärsivällisyys, niiden jotka pitävät Jumalan käskyt ja joilla on uskoJeesukseen: kolmenenkelin sanomat kuuluvat iankaikkiseen evankeliumiin. Joka jättää ne julistuksestaan pois, hänen evankeliumin julistuksensa on vajaata.
Adventtitotuus on
raamatullista
8219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kun keisarilla ei ole vaatteita. Ei ole olemassa mitään adventtitotuutta. On vain adventistien käsityksiä, nekin paljolti vääristyneitä.
joka on myös viimeinen totuus. Jeesus antoi todistuksensa profetian henkenä Jumalan sanansaattaja Ellen Whiten kautta.
Tämän tietää jokainen Hengestä syntynyt.
Adventtitotuus = Ellenin totuus (valheet)
Kristityillä on Raamatun totuus.
"On olemassa adventtitotuus joka on myös viimeinen totuus. Jeesus antoi todistuksensa profetian henkenä Jumalan sanansaattaja Ellen Whiten kautta.
Tämän tietää jokainen Hengestä syntynyt."
Todellisuudessa suurin, ylivoimaisesti suurin osa Hengestä syntyneistä on täsmälleen toista mieltä.
ole adventisti lainkaan, vaan palstalle ilmestyvä provoilija, joka päivästä toiseen kirjoitat samat litaniat vain ärsyttäksesi muita.
jos hän hyväksyy Raamatun Jumalan sanana ja adventtitotuuden sellaisena kuin adventistit uskovat!
Kukas sitten on adventisti?
Tämä henkilö on näet riitelyautomaatti, joka adventistien oppia toistaen helpolla tavalla pitää koko ajan samat asiat ja keskustelun pyörimässä. Itse hän varmasti nauraa tihrustelee tykönään.
Kyse on sinun sairaasta touhuilustasi täällä palstalla. Esiinnyt milloin kolmena enkelinä, milloin "kirjoitettu on" ja nykyään useimmiten ilman nimimerkkiä. Tarkoituksesi on vain härnääminen. Tietysti voit vielä lisäksi uskoakin. Mutta toiminnastasi on kyse, ja se on sairasta.