Itse olin työmatkalla Lappeenranssa vuonna joskus 1997 ja kun tulin illalla Lappee-hotelliin, edessä oli joku pieni mies paksussa takissa. Mies selitti respan neidille jotain ja ääni kuulosti tutulta. Sitten se naureli neitoselle, ja sitten hiffasin että Kirkahan se siinä.
Missä näit Kirkan livenä viimeiksi
7
921
Vastaukset
- sartsy
viimeeksi viime kesänä kun hän asioi sillosessa työpaikassani...sympaattisen oloinen tyyppi oli,sai jopa mutkin nauramaan sen hetkisen kaaoksen keskellä:)
- Kirkan
1. ja viimeisen kerran loppusyksyllä Helsingin linja-autoasemalla. Oli mietteliään näköinen...
- kirka fani
näin kirkan viimeksi oulussa perjantaina
- viimeksi
televisiossa istumassa sohvalla isomahaisena ja kovin väsyneen näköisenä.
- Humppajuntti
Kirka vetäisi mahtavan keikan viime kesänä Saarijärven Kukonhiekassa. Todella karismaattinen esiintyjä.
- livenä
Avasin Kirkalle erään asunnon oven. Hämmästys oli molemminpuolinen, Kirka odotti näkevänsä tutun ihmisen, minä en odottanut ainakaan Kirkan olevan oven takana: )
En muista mitä sanoimme, mutta symppis kuva Kirkasta jäi.
Tätä ennen näin jollain keikalla keskustassa, muistaakseni oli yksityistilaisuus. - huhtikuu 2005
No taisi olla vuosi 2005 huhtikuu,Lahdessa Alex park nimisessä raflassa.Olin muutaman työkaverin kanssa,ja keikka oli mitä parhain.Muistin juuri,että mulla on valokuva Kirkasta Linnanmäellä,olisko kesä-99.Olen nähnyt Kirkan niin monta kertaa,etten edes muista montako.Mutta jokaisesta keikasta on jäännyt todella mukavat muistot.Onneksi läksin vuonna2005 raflaan,oli meinaan kahden vaiheella lähdenkö.Ollaan nyt juteltu työkavereiden kanssa,miten kiva ilta oli.Kiitos Kirka ja hyvää matkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855010- 473262
- 1003220
- 1992453
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj312240- 1332019
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️171653Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51599- 1781590
- 201566