Joka paikassa puhutaan että laki on sama kaikille. Mutta onko? HALME SAIRAUSELÄKKEELLE?????
Pääseekö Hesassa noin helpolla eläkkeelle, teeskentelee vain vähän outoa
Pääseekö Hesassa noin helpolla eläkkeelle, teeskentelee vain vähän outoa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..taitaa olla vähän omat systeemit. Ihmetyttää kyllä, että kansanedustajan hommmasta voi ylipäätään päästä sairaseläkkeelle, sillä työhän on selkeästi projektiluonteinen eli katkolla joka neljäs vuosi.
Arvostan kyllä Halmetta siinä mielessä, että jos kaikki kansanedustajat ajattelisivat kuten hän, ei tässä maassa elätettäisi ainuttakaan elintasopakolaista ja muutenkin kaiken maailman kunnan- ja valtion virastoja saneerattaisiin rajusti eli tyhjäntoimittaja-virkamiehille kenkää perseeseen.
Tsemppiä Perussuomalaisille tuleviin vaaleihin!
hienoa, että jaksat arvostaa. Me muut ymmärrämme jättää omaan arvoonsa mielenterveyspotilaan "ajatukset".
Kannatatko kenties demareita? Demarit ovat hallinneet Ruotsia vuosikymmenet ja seuraukset ovat kaikkien nähtävillä.
http://bubblare.se/valkommen_till_det_nya_sverige/
Perussuomalaisille, mutta pitäisi olla varma, ettei ole taas ehdokkaana näitä tonyhalmeita!
Meinasin itsekin äänestää perssuomalaisia, mutta taas löytyi uusi "nero": Jussi Halla-Aho. Etsipä googlesta hänen kotisivunsa ja lue.