Vähän ihmetyttää...

Kirka oli hieno laulaja ja miellyttävä persoona, jonka kuolema oli yllätys ja tosi valitettava juttu, mutta jotenkin minusta tuntuu, että kun noita haastatteluja kuuntelee ja lehtiä ja näitä kirjoituksia täältäkin lukee niin Kirkaa ollaan kohottamassa nyt täydellisen ihmisen tai ennemmin jopa johonkin epäjumalan asemaan. Suomalaisilla menee aina kaikki vähän yli vohkaamisessaan, kun jotain tälläistä tapahtuu.

Esim. eilen Jyrki Hämäläinen hehkutti telkkarissa Joonas Hytösen haastattelussa Kirkaa jo kaikkien artistien vapaustaitelijaksi ja etujenajajaksi. Ja Lasse Norres suitsutti Kirkaa ylivertaiseksi ihmiseksi, joka oli aina hyväntuulinen ja ystävällinen kaikille.

6

1392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksi kirkafani

      Miksi ei saa kirjoittaa hyvää ihmisestä jos hän vain oli niin ystävällinen.Olen itse nähnyt ja kokenut sen kuinka hän suhtautui muihin.

      • lähipiiri!

        On luonnollista muistella hyviä tekoja ja lisäksi sillä peitetään surua.


    • TV:ssäkin...

      Oudonpaa kuin kehua läheistä on se, että telkussa pitää udella oikein "miten ja missä" kuulit Kirkan
      kuolemasta, hehkutellaan tiedonsaantihetkellä, sairasta Hytöstä?

    • olet

      Miksi olet katkera kun Kirkasta puhutaan hyvää? Paraskin olet puhumaan epäjumalista, sinä jonka mielestä T.Kansa on kaiken täydellisyyden huipentuma ja sun palvonnan kohde. Taidat olla katkera kun Kansa ei olekaan kehumisen keskipisteenä. Jos nuo ihmiset ovat Kirkasta sitä mieltä niin heillä on siihen oikeus. Ties vaikka joku erehtyisi kehumaan Tapsaakin kunhan se potkaisee tyhjää ja autuaasti unohtais kuinka hattumainen se mies on eläissään ollut. Vai pelkäätkö ettei löydy ketään jonka mielestä se olis ollut mukava tyyppi?

      • Kylläpä tekis taas mieli sanoa pari valittua sanaa, mutta en viitti täällä nyt ruveta tappelemaan.
        Sanompa vaan ,että kyllä mä tiedän montakin ihmistä, joiden mielestä Tapsa on mukava tyyppi.


    • Fanittaja vuosikymmenten ajan

      Minua ei ihmetytä yhtään. Kirka oli massasta poikkeava persoona. Hän oli hyvin karismaattinen, valoisa ja lämmin henkilö, joka loi hyvää mieltä ympärilleen. Kyllä hän on ansainnut kaikki hehkutukset.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      143
      3948
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      359
      3064
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1998
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1705
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1139
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      68
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      851
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      829
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe