Vähän ihmetyttää...

Kirka oli hieno laulaja ja miellyttävä persoona, jonka kuolema oli yllätys ja tosi valitettava juttu, mutta jotenkin minusta tuntuu, että kun noita haastatteluja kuuntelee ja lehtiä ja näitä kirjoituksia täältäkin lukee niin Kirkaa ollaan kohottamassa nyt täydellisen ihmisen tai ennemmin jopa johonkin epäjumalan asemaan. Suomalaisilla menee aina kaikki vähän yli vohkaamisessaan, kun jotain tälläistä tapahtuu.

Esim. eilen Jyrki Hämäläinen hehkutti telkkarissa Joonas Hytösen haastattelussa Kirkaa jo kaikkien artistien vapaustaitelijaksi ja etujenajajaksi. Ja Lasse Norres suitsutti Kirkaa ylivertaiseksi ihmiseksi, joka oli aina hyväntuulinen ja ystävällinen kaikille.

6

1381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksi kirkafani

      Miksi ei saa kirjoittaa hyvää ihmisestä jos hän vain oli niin ystävällinen.Olen itse nähnyt ja kokenut sen kuinka hän suhtautui muihin.

      • lähipiiri!

        On luonnollista muistella hyviä tekoja ja lisäksi sillä peitetään surua.


    • TV:ssäkin...

      Oudonpaa kuin kehua läheistä on se, että telkussa pitää udella oikein "miten ja missä" kuulit Kirkan
      kuolemasta, hehkutellaan tiedonsaantihetkellä, sairasta Hytöstä?

    • olet

      Miksi olet katkera kun Kirkasta puhutaan hyvää? Paraskin olet puhumaan epäjumalista, sinä jonka mielestä T.Kansa on kaiken täydellisyyden huipentuma ja sun palvonnan kohde. Taidat olla katkera kun Kansa ei olekaan kehumisen keskipisteenä. Jos nuo ihmiset ovat Kirkasta sitä mieltä niin heillä on siihen oikeus. Ties vaikka joku erehtyisi kehumaan Tapsaakin kunhan se potkaisee tyhjää ja autuaasti unohtais kuinka hattumainen se mies on eläissään ollut. Vai pelkäätkö ettei löydy ketään jonka mielestä se olis ollut mukava tyyppi?

      • Kylläpä tekis taas mieli sanoa pari valittua sanaa, mutta en viitti täällä nyt ruveta tappelemaan.
        Sanompa vaan ,että kyllä mä tiedän montakin ihmistä, joiden mielestä Tapsa on mukava tyyppi.


    • Fanittaja vuosikymmenten ajan

      Minua ei ihmetytä yhtään. Kirka oli massasta poikkeava persoona. Hän oli hyvin karismaattinen, valoisa ja lämmin henkilö, joka loi hyvää mieltä ympärilleen. Kyllä hän on ansainnut kaikki hehkutukset.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10815
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8057
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5201
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3528
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3526
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      30
      3483
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2450
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1956
    Aihe