MTV3 yrittävät hajoittaa puolueen ja vähentämään sen kannatusta. Kokoomuslainen levittää Halmeen eläkejuttua ja MTV3 ei mainitse Timo Soinin kannatuslukuja gallupeissaan. Timo Soini on pk-seudulla saamassa enemmän ääniä kuin Sauli Niinistö.
Varoitus perussuomalaisille:
Kokoomus ja
91207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
happee välillä. Soini ei pääse Niinistön äänimääriin, vaikka olisi kolmen EK-vaalin tulokset yhteenlaskettuna .
Sauli on laskeva tähti, niinkuin koko muukin MTV3:n tähtijoukkue. Kaikki entisiä...
yrittävät tehdä Jyrki Kataisesta rikollista Jyrkin ensimmäiseltä eduskuntakaudelta.
Jyrkin "ryhmä" väärensi Kokoomuksen pöytäkirjoja saadakseen Jykän ehdokkaaksi. Juttu meni syyteharkintaan, mutta syytettä ei tullut.
niin ei ole rikollinen?? Mieti vähän. Ei ole vielä löytynyt Bodom-järven murhaajaakan. Kyllä rikokseen voi syyllistyä vaikkei syytettä tule. Hyvä kun muistutit tuosta episodista. Kyllä voisi Katainen erota samantien.
vielä että Kataista ei enää kaivata näissä vaaleissa!!
ei pienestä syytetä, mutta jos tavallinen kaduntallaaja syyllistyy väärennökseen niin häkki heiluu ja äkkiä!! Uskomaton sotku tämäkin!!!
levittelemään huhua että saadaan haloot siitä heti seuraavaan vaalitenttiin, parempi olisi jos joku kirjoittaisi siitä lehteen, itse en voi sattui just nyt käsi tulee vähän kipeeksi tän pisteen jälkeen.
vastaavat tai kumoavat jos on ihan paska juttu. Kaikenlaisia nilkkejä tämäkin maa päällä kantaa jos tääkin on totta!! Turha sitä on mitään huhua levitellä itsehän kokoomuksessa tietävät minkälaista paskaa kantavat... Äänestäjänä en kyllä v.. hyväksy että suuren puoleen riveistä yrittää tälläisiä filunkipellejä jos tämä on totta!!
Toimin tuolloin Pohjois-Savon kokoomuksen vt. toiminnanjohtajana ja seurasin nuorten touhua sivusta.
Tänään kirjoitan kokoomus ja kepu palstoille aivan toisella nikillä.
Pohjois-Savon kokoomuksen nuoret toimivat omvaltaisesti, eikä Jyrkillä ollut mitään tekemistä, tuon kaikille puolueille ja kokouksille tavanomaisen valtakirjametsästyksen kanssa.
Tuohon syyllistyi yksittäiset nuoret.
Syyttäjä totesi aikanaan, ettei mitään syyttämisen arvoista rikosta ollut tapahtunut.