Ei enää mitään työväenkokoomusta.
Katainen edustaa tulevaisuutta ja ymmärtää jopa tämän sukupolvien välisen kuilun.
"Eliitti" on aloittanut oman juoksumiehensä esimarssittamisen, mutta Katainen on Kansalaisten mieleen: ja tämä on myös kokoomuksen etu!
Katainen edustaa tulevaisuutta ja ymmärtää jopa tämän sukupolvien välisen kuilun.
"Eliitti" on aloittanut oman juoksumiehensä esimarssittamisen, mutta Katainen on Kansalaisten mieleen: ja tämä on myös kokoomuksen etu!
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.helsinki.fi/~eisaksso/einsteinsos.html
Tyhjää lopsetta kuin hevonen veteen paskantaisi, ei mitään muuta kun puhetta puhumisen takia.
...koska puolueiden puheenjohtajien tv-keskustelussakin hän näki esimerkiksi kaikki suurituloisten ja omaisuuksien haltijoiden veronkevennykset tarpeelliseksi ja niihin olisi hänen mielestään myös varaa. Veronkevennysvara loppui Kataisen mielestä siinä vaiheessa kun alettiin puhua ruuan alv:n alentamisesta.
jos koomus saisi päättää. Käytännössä saunan taa ..... ja silleen, tai orjatyövoimaa herroille leipä palkalla, jos sitäkään.
Tässä kerran eräs talon isäntä ihan tosissan sanoi,että on se kumma kun ei enään saa työmiestä töihin ruokapalkalla. Kyllä teki mieli vetää päin pläsiä moista kahelia.
Naurettavia väitteitä!!! Ei siellä hallituksessa kukaan ala tuolle linjalle. Ei kellään sellaista valtaa ole.
Vai miten selitätte sitten sen, että SDP on vuodesta toiseen hokenut olevansa vähävaraisten asialla ja eivät ole kuitenkaan muuta pystyneet köyhän hyväksi tekemään, kuin laittamaan heidät sellaisen byrokratian kouriin, että se vie mielenterveyden.
Jos johtava puolue pystyy muuttamaan koko Suomen maan väitteitenne mukaan noin helposti, niin miten ne sossut ei sitten ole onnistuneet vähävaraisia konkreettisesti auttelemaan??
Ovathan sossut olleet hallituksessa vuodesta toiseen!