Missä on lähin mielisairaala tuolle vasikalle.
Porvarin vasikoija Kemppainen on tullut suoltamaan paskaa tänne demarien palstoille. Pysyisi metsän tai pellon reunassa, niin satonkin tulis parempi, kun puhuu niiden lähellä pelkkää paskaa!
Porvarin vasikoija Kemppainen on tullut suoltamaan paskaa tänne demarien palstoille. Pysyisi metsän tai pellon reunassa, niin satonkin tulis parempi, kun puhuu niiden lähellä pelkkää paskaa!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Loppuuko Kylmäseltä Usko demariaatteen hölynpölyyn.
Kalle Kamppaisen juttuja lukiessani oletan, että naapurit jo hermostuvat ja soittavat paikalle valkoisen auton, tulee hiljaiset miehet ja vievät Kallepojan hoitoon.
Se ei ole Uskon asia. SDP:n holhous loppukoon.
Missä vankilasta sinä olet lusinut, kun "vasikkaa" viljelet?
Kepu-saitilla erä vähemmän tunnettu Korhos-Jorkka, olisi kyllä hoidon tarpeessa.
Käy sinä kylymä-ukko viemässä hänet.
Kylmäsen Epäusko on entinen linnankundi, koska hän käyttää "vasikka" nimitystä. Demarien kannattajissa onkin paljon näitä hamppeja ja muita sosiaalitapauksia jotka ovat demarien peruskannattajakuntaa.
Kyllä Kemppainen ja myöskin Sonnimiehen olisi päästävä levähtämään, minä lupaan puolestani yrittää josko olisi mahdollista saada täältä Oulun piirimielisairaalasta pari paikkaa. on todella vaarallista pitää näitä miehiä enää vapaalla jalalla.
Sonnimies onkin jo varmasti tuttu Oulun sosiaaliviranomaisille, koska hän käy jatkuvasti entisessä kotikaupugissaan, Diakonissalaitoksella terapiassa. Pitääkin puhua ystävälleni Jaakonsaaren Lissulle, kun hän tulee kohta ouluun vaalikiertueelleen jos hän vaikutusvallallaan voisi pikaisesti saada teille kahdelle häirikölle pyöreän kopin sieltä piiriltä.
"piirillä", koska olet niin asiantuntija. No, minä voin käydä härnäämässä sinua kalterin raosta.
huhhuh on järkkyä kattoo mitä te kemppaisest ootte miältä xd